რამდენია ეკონომიკის სამინისტროს თანამშრომლების ხელფასი?
მთავრობის 18 აგვისტოს განკარგულებით, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრს ცენტრალური აპარატის საშტატო ნუსხისა და თანამდებობრივი სარგოების განსაზღვრაზე თანხმობა მიეცა.
განკარგულების თანახმად, უწყების ცენტრალურ აპარატში სულ შტატით გათვალისწინებული 251 თანამდებობაა. რაც შეეხება ხელფასებს, უწყებაში შრომის ანაზღაურებაზე მიმდინარე წელს ჯამში, 4 700 000 ლარია გათვალისწინებული.
განკარგულების მიხედვით, მინისტრის თანამდებობრივი სარგო ყოველთვიურად 3 540 ლარია; მინისტრის პირველი მოადგილის 2 950; ხოლო მინისტრის მოადგილეების 2 720 ლარი.
აღსანიშნავია, რომ განკარგულებით, უწყებაში მინისტრის მოადგილის 5 თანამდებობაა განსაზღვრული. საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის უფროსს 2 100 ლარი აქვს, მინისტრის უფროს თანაშემწეს - 1 300 ლარი; პროტოკოლის დეპარტამენტის უფროსს - 2 100 ლარი; ხოლო მინისტრის მრჩევლებს - 1 800 ლარი. მრჩევლის პოსტზე სამინისტროში 5 ადგილია განსაზღვრული. იხილეთ გაგრძელება