უძრავი ქონების შეძენა ნაღდი ანგარიშსწორებით შესაძლებელი აღარ იქნება. ამის შესახებ ფინანსთა მინისტრმა მამუკა ბახტაძემ განაცხადა.
"კერძოდ, შემოდის ვალდებულება, რომ უძრავი ნივთის ნასყიდობის შემთხვევაში, ანგარიშსწორება განხორციელდეს მხოლოდ უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, რადგან ადგილი აქვს ე.წ. შავ საკომისიოებს", - განაცხადა მამუკა ბახტაძემ.
ცნობისთვის, მინისტრმა დღეს, მედიათეკაში გამართულ პრეზენტაციაზე საბანკო-საფინანსო სფეროში დაგეგმილ ახალ საკანონმდებლო ინიციატივებზე ისაუბრა.
მამუკა ბახტაძე - ლომბარდი ნაქურდალი ნივთების რეალიზაციის ერთგვარი საშუალება გახდა
მიზანი კია გასაგები ამ რეგულაციის, მაგრამ ფულის განმკარგავი პატრონის უფლების კონსტიტუციური ნორმის დაურღვევლად ეს რეგულაცია ვერ შემოვა-ფული საკუთრებაა და მას პატრონი უნდა ნაღდით ,უნდა უნაღდოდ გადაიხდის რაშიც სურს ,როცა სურს ,ან გააჩუქებს,აი თუ სხვადასხვა ნიხრით დაიბეგრება გადარიცხულით და ნაღდით ნაყიდი,მგონი კონსტიტუცია არ შეიბღალება !