"ბიუ ბიუს" ჯიხურები დაახლოებით ერთი თვით დაიხურება. როგორც Allnews.ge-ს "ბიუ ბიუს" დირექტორმა, რევაზ ვაშაკიძემ განუცხადა, ამის მიზეზი ფრინველის ფერმაში დაგეგმილი სანიტარული დასუფთავებაა.
"ჩვენ ვაპირებთ სანიტარულ დასუფთავებას. 5 წელი გავიდა, რაც ფერმა არ დასუფთავებულა. ეს ყველა ფერმაში ხდება. ამიტომაც ჯიხურებს ერთი თვის განმავლობაში არ მიეწოდება ნედლი ხორცი და შეჩერდება მათი მუშაობა. ალბათ ორშაბათიდან დავიწყებთ დასუფთავებას. ჯიხურების ნაწილის მუშაობა უკვე გავაჩერეთ დროებით. პროცესს ერთ თვეზე ნაკლები დასჭირდება", - აღნიშნა რევაზ ვაშაკიძემ.
მისივე თქმით, საექსპორტო ვალდებულებების შესრულება გაგრძელდება - "ნედლი ხორცის მიწოდების ვალდებულება გვაქვს აზერბაიჯანთან, დაახლოებით 400 ტონის, მის მიწოდებას გავაგრძელებთ".
რაც შეეხება "ბიუ ბიუს" გაყინულ პროდუქციას, ვაშაკიძის თქმით, ამის მარაგი არსებობს და მისი რეალიზაცია მაღაზიებში გაგრძელდება.
სიმართლე რომ დაეწერათ ,ჯობდა....
ანის-თქვენ გეტყობათ დაინტერესებული პირი ბრძანდებით,რადგანაც ყველგან სადაც ამ კომპანიის პროდუქციაზეა საუბარი პოზიტიურ ტექსტს აქვეყნებთ იმისდა მიუხედავად,რომ პროდუქცია უმრავლესი მომხმარებლის აზრით შორს არის სტანდარტისაგან.ძალიან სამწუხაროა,მაგრამ ფაქტია,რომ პროდუქციას აქვს სპეციფიკური არასასიამოვნო სუნი,ფაქტია,რომ ჯიხურებშიც არის არასასიამოვნო სუნი და ქათმის ხორციც შორს დგას სტანდარტისაგან.საინტერესოა რით კვებავენ ფრინველს და რამ გამოიწვია გაგანია სეზონზე პროფილაქტიკურ-სანიტარული ღონისძიებების ჩატარების აუცილებლობა.როდესაც ინფორმაცია არ შეესაბამება სინამდვილეს მაშინ ჩნდება ჭორები რაც სამწუხაროდ ვნებს ბიზნესს,ამ კონკრეტულ შემთხვევაში,რაც ძალიან ცუდია ყველასათვის.