რუსეთის ცენტრალურმა საარჩევნო კომისიამ დღეს ქვეყნის პრეზიდენტის ვლადიმერ პუტინის ნდობით აღჭურვილი 259 პირი დაარეგისტრირა. ამის შესახებ "რია ნოვოსტი" წერს.
კერძოდ, პუტინის ნდობით აღჭურვილ პირებს შორის არიან: ბალეტის მოცეკვავე ნიკოლოზ ცისკარიძე, მომღერალი დიანა ღურწკაია, კარდიოქირურგი ლეო ბოკერია, ტელეწამყვანები ლეონიდ იაკუბოვიჩი და ალექსანდრე მასლიაკოვი, მომღერალი ლევ ლეშჩენკო და სხვები.
პუტინის საარჩევნო შტაბის თანათავმჯდომარის ელენა შმელევას განცხადებით, პუტინის ნდობით აღჭურვილი პირების რიცხვი 500-ს მიაღწევს.
რუსეთში საპრეზიდენტო არჩევნები 2018 წლის 18 მარტს გაიმართება.
2020 წლის მე-3 კვარტალში საქართველოში საშუალო თვიური ნომინალური ხელფასი გასული წლის შესაბამის პერიოდთან შედარებით 1.8 პროცენტით (22.4 ლარით) გაიზარდა და 1 239.5 ლარი შეადგინა.
საქმიანობების სახეების მიხედვით შედარებით მაღალი ხელფასი დაფიქსირდა შემდეგ დარგებში:
2020 წლის მე-3 კვარტალში ქალების საშუალო ხელფასი 978.1 ლარით, ხოლო კაცების - 1 472.5 ლარით განისაზღვრა. ხელფასების წლიურმა ზრდამ ქალებში 54 ლარი შეადგინა, ხოლო კაცებში აღნიშნული მაჩვენებელი შემცირდა 3.2 ლარით. საქმიანობის სახეების მიხედვით კაცების ხელფასი თითქმის ყველა სექტორში აღემატებოდა ქალების ხელფასს.ხელ
2020 წლის მე-3 კვარტალში დაქირავებით დასაქმებულთა საშუალო ხელფასი ბიზნეს სექტორში 10.4 ლარით შემცირდა და 1 305.9 ლარი შეადგინა. საქმიანობის სახეების მიხედვით ყველაზე მაღალი ხელფასი ინფორმაციის და კომუნიკაციის (2 204.3 ლარი, წინა წლის შესაბამის პერიოდთან შედარებით გაიზარდა 10.1 პროცენტით), ასევე პროფესიული, სამეცნიერო და ტექნიკური საქმიანობების (2 188.8 ლარი, შემცირდა 0.1 პროცენტით) დარგებში ფიქსირდება.
აზერბაიჯანის, რუსეთის, ყაზახეთისა და თურქმენეთის შემთხვევაში, საქმე შედარებით უკეთესადაა, რადგან ისინი ბუნებრივი რესურსებით მდიდარი ქვეყნებია და დიდი შემოსავლები აქვთ," - განმარტავს ის და დასძენს, რომ საქართველოში უმუშევრობს პრობლემის დაძლევა, ეკონომიკის განვითარებას შეუძლია. <br /> ჩვენი ქვეყანაც არ განიცდის ბუნებრივი რესურსების ნაკლებობას, მაგრამ უვიცობის, არაპროფესიონალრ-მოღალატურად გასხვისებული სიმდიდრეებს ფლობენ ვითომ ინვესტორები, გადის სიმდიდრე ქვეყნიდან(წარმოიდგინეთ აზერბაიჯანს რომ ნავთობის საბადოები ვინმესათვის რომ გადაეცა და ის ვინმე ინვესტორად მოენათლად) ჭიათურმანგანუმი, კაზრეთის და მიმდებარე საბადოები, ესენი სახელმწიფო სიმდიდრეებია, ამოწურვადი რესურსები, რომლითაც მაქსიმალურად უნდა ისარგებლოს სახელმწიფომ და თითოეულმა ჩვენთაგანმა, მოპოვებული პროდუქციის გაყიდვიდან შემოსული მოგება უნდა მოხმარდეს ქვეყნის კეთილდღეობას, ახალი სახელმწიფო შპს.-ების შექმნას, რომლის აქციებიც იქ დასაქმებულ ხალხს გადაეცემა, გაჩნდება შეძლებული ფენა და წავა წინ ქვეყანა, თორე
იციტ რას გეტყვიტ ყველა კომპანია ვინც კი ტანამშრომლებს იყვანს და არჩევს არჩევს განატლების მიხედვიტ კვალიპიკაციას მერე ტვიტონ გამოუმუსჰავებენ ტავიანტ ტანამშრომლებს, ასწავლიან ტავანტ პროდუქტს , და როგორ გაუკეტონ რეალიზაცია . ტეორიულად რაც ისწავლე ეგ ყველაოერს არ ნიშნავს ისევე როგორც სკოლაში ნასწავლს უმაგლეს სასწავლებლებში არც მოიხსენიებენ. ტქვენ ტვიტონ რას მუშაობტ და რას აკეტებტ აზრზე არ ხარტ იმიტომ რომ არაპერს აკეტებტ საქარტველოს უცბად დაეტყყობა ხოლმე ვინმე ხელს ტუ გაანდზრევს გონებასტან ერტად. ხალხს აბოლებტ და ეგ არი რომ უპრო დიდი ზომის ლუკმები მხოლოდ ტქვენ ყლაპოტ რატ გინდატ ნასწავლი კადრები.