ყირგიზეთში მომხდარ ავიაკატასტროფას, სულ მცირე, 30 ადამიანი ემსხვერპლა. დაღუპულთა და დაშავებულთა შორის ბავშვებიც არიან. ადგილობრივი მედიის ინფორმაციით, სატვირთო ბოინგი 747 -ი ბიშკეკის აეროპორტის მახლობლად, დასახლებულ პუნქტში ჩამოვარდა.
ავიაკატასტროფის გამომწვევი მიზეზების შესახებ ინფორმაცია არ ვრცელდება.
ადგილზე პოლიციის, სახანძროსა და სამაშველოს ჯგუფები ამ დრომდე მუშაობენ.
უძრავი ქონების სერვისების და ინვესტიციების მართვის კომპანიის „კოლიერსის“ მიერ გამოქვეყნებული დოკუმენტის მიხედვით, თბილისში 2020 წლის იანვარ-ნოემბრის პერიოდში ახალაშენებული ბინების საშუალო შეწონილი გასაყიდი ფასი წინა წელთან შედარებით 5%-ით შემცირდა და კვ.მ-ზე 671 აშშ დოლარი შეადგინა.
რაც შეეხება ძველ აშენებულ ბინებს, მიმდინარე წლის 11 თვეში საშუალო შეწონილი გასაყიდი ფასი უმნიშვნელოდ, კვ.მ-ზე მხოლოდ 3 დოლარით შემცირდა და 636 აშშ დოლარი შეადგინა. ასევე აღსანიშნავია ისიც, რომ იანვარ-ნოემბერში ახალაშენებული ბინების ბაზრის ზომა გასულ წელთან შედარებით 22%-ით შემცირდა და 753 მილიონი აშშ დოლარი შეადგინა. ხოლო ძველი აშენებული ბინების შემთხვევაში 27%-იანი კლება დაფიქსირდა და ბაზრის ზომა 309 მილიონი აშშ დოლარით განისაზღვრა. ცხადია, ბაზრის ზომის შემცირება დაკავშირებულია კორონავირუსის პანდემიასთან, რომელმაც ერთობლივი მოთხოვნის მნიშვნელოვნად შემცირებას შუწყო ხელი. გარდა ამისა, 2020 წლის იანვარ-ნოემბერში ახალაშენებული ბინების ყველაზე მეტი გაყიდვა დაფიქსირდა სამგორში - 1444, საბურთალოზე - 935 და გლდანში - 871 ბინის ტრანზაქცია.