Gemfest 2018 ჩაიშალა. ამის შესახებ ღონისძიების ოფიციალურ "ფეისბუქ" გვერდზე განცხადება გამოქვეყნდა.
"გპირდებით რომ 2019 წელს ჩვენ ავაფეთქებთ ხმაურიანად და პირდაპირ ახალ წელს დავიწყებთ იანვარში. დეტალებს და საინტერესო სიახლეებს სულ მალე შეგატყობინებთ.
რაც შეეხება ბილეთებს, რომლებიც 9-12 აგვისტოს ღონისძიებისთვის შეიძინეთ.
ჩვენ გთავაზობთ სამ მაქსიმალურად მოსახერხებელ ვარიანტს
1. დაიბრუნოთ ბილეთში გადახდილი თანხა უკან. ამისთვის საჭიროა მითითებულ ფოსტაზე Refundgemfestticket@gmail.com ატვირთოთ ბილეთის ფოტო, მიუთითოთ თუ სად შეიძინეთ , თქვენი სახელი გვარი და საბანკო მონაცემები, სად ჩაგერიცხოთ თანხა.
2. დაიტოვოთ ეს ბილეთი და მისი საშუალებით დაესწროთ ოთხივე ღონისძიებას იანვრიდან ოქტომბარმდე. ფოსტაზე Staycoolwithus@gmail.com გამოაგზავნოთ ბილეთი, თქვენი საპასპორტო მონაცემები და მიუთითოთ რომ გსურთ არ გაუქმდეს ბილეთი და იყოს ვარგისი მომავალ 4 ღონისძიებაზე.
3. გადაცვალოთ ბილეთი კრიპტოვალუტაზე და მიიღოთ 150 ლარის ექვივალენტი კოინები თქვენს საფულეზე, შეძლებთ გადაურიცხოთ სხვას, გაყიდოთ ან შეიძინოთ GEM FEST ის ბილეთბი, საკვები, სასმელები და აბსოლიტურად ყველაფერი რაც ჩვენს ღონისძიებებზე გაიყიდება. კოინები იქნება ჩატვირთული სპეციალურ CASH-Less სამაჯურებში, ასევე მობილური აპლიკაციითაც შეძლებთ გადახდას.
ამისათვის გამოაგზავნეთ ბილეთი ფოსტაზე Cryptogemsforfuture@gmail.com. ჩვენ კი მოგწერთ ინსტრუქციას თუ როგორ გახსნათ საფულე და მიიღოთ კოინები.
გადაწყვეტილების მისაღებად და ბილეთების გამოსაგზავნად ბოლო ვადა არის 30 აგვისტო. ამის შემდეგ, მოხდება მიღებული განაცხადების დამუშავება, თანხების გაცემა (ერთი კვირის ვადაში), ბილეთების გადაცვლა და კოინების ჩარიცხვა საფულეებზე", - წერია, განცხადებაში.
რაც შეეხება ღონისძიების ჩაშლის მიზეზის, განცხადებაში წერია: "მიწის იჯარით მოცემაზე პასუხი დღემდე არ მიგვიღია. მოთხოვნა გავაგზავნეთ ორჯერ, პირველად მარტის თვეში მივიღეთ უარი, აბსოლუტურად უმიზეზოდ და ახსნის გარეშე. მეორედ კი უბრალოდ დუმილი.
რამდენად სამართლიანია ეს პროექტის მიმართ რომელმაც ანაკლია მსოფლიო ტურისტულ და საფესტივალო რუკაზე დაამკვიდრა, საზოგადოებამ და ისტორიამ განსაჯოს, მაგრამ ჩვენ გვაქვს ის რაც გვაქვს- ტერიტორია სადაც წლები "ჯემ ფესტი" ტარდებოდა და სადაც 9-12 აგვისტოს ფესტივალი უნდა გამართულიყო, ჩვენს გარეშე იქნება ამ ზაფხულს.
დიახ ჩვენ განვიხილავდით ვარიანტს, ჩაგვეტარებინა ფესტივალი ანაკლიაში, კერძო ტერიტორაზე პლაჟის გარეშე, ვამუშავებდით ამ ვარიანტს თქვენთან ერთად და შევთანხმდით არ დაგვეშვა ღონისძიების ხარისხის დაცემა და ვამჯობინეთ თავი შეგვეკავებინა ასეთი რისკისგან.
ჩვენ გავაგრძელებთ ბრძოლას და პროექტი სახელად GEM FEST იცოცხლებს, არა მხოლოდ იცოცხლებს, არამედ ახლიდან დაიბადება.
ველოდებოდით რომ აწ უკვე ყოფილი მინისტრების რეაქცია იქნებოდა არაადექვატური და დროს არ ვკარგავდით.
ივნისის თვეში ჩვენ მივიღეთ წინადადება საერთაშორისო, გლობალური ბლოკჩეინ პროექტისგან მხარი დაუჭიროს ჩვენს GEM ოჯახს და დააფინანსოს 4 გრანდიოზული ღონისძიება, იანვარში, მაისში, აგვისტოსა და ოქტომბერში, რომლებიც გაიამრთება , როგორც საქართველოში,
ასევე მის ფარგლებს გარეთაც.
ეს ბლოკჩეინ პროექტი გახდება ჩვენი საიმედო პარტნიორი და სამომავლო განვითარების გარანტი. ასეთი კოოპერაცია მოგვცემს საშუალებას , გავიყვანოთ GEM FEST არსებითად სხვა დონეზე და ვაქციოთ იგი პირველ კრიპტოფესტივალად".