სასამართლოს გადაწყვეტილებით, საფრანგეთის ულტრამემარჯვენე პარტია bdquoეროვნული გაერთიანებისldquo ლიდერს, მარინ ლე პენს საჯარო თანამდებობის დაკავება 5 წლის განმავლობაში აეკრძალა, რაც ძალაში დაუყოვნე
აშშის პრეshyზიshyდენshyტი, დოshyნალდ ტრამshyპი ირანს დაshyბომბვიshyთა და მეshyოshyრაshyდი ტაshyრიshyფეshyბით დაshyეshyმუქshyრა, თუ თეshyიshyრაshyნი ვაshyშინგტო
ვფიქshyრობ, ჩვეshyნი საshyმუshyშაshyოს, როshyმეshyლიც საshyბიshyუshyჯეshyტო ხარshyჯეshyბის 7დან 6 ტრიshyლიshyოshyნამshyდე შემshyციshyრეshyბაა, უდიshyდეს ნა
გრენლანდიის გარშემო აშშის ტონი არ მოგვწონს, ამის შესახებ დანიის საგარეო საქმეთა მინისტრმა, ლარს ლოკე რასმუსენმა გრენლანდიაში აშშის ვიცეპრეზიდენტის, ჯეი დი ვენსის ვიზიტის შემდეგ გავრცელებულ მიმართ
მიანმარში მიწისძვრის შედეგად დაღუპულთა რაოდენობა 1002ს აღწევს, ამის შესახებ ინფორმაციას სააგენტო bdquoფრანსპრესიldquo მიანმარის სამხედრო ხუნტაზე დაყრდნობით ავრცელებს. მიანმარის სამხედრო ხუნტა
22 მარტს, 18 წლის ბიshyჭის მაქshyსენshyსის დეshyდამ, მისი შვიshyლის დაshyბაshyდეshyბის დღეshyზე, Xზე გაshyმოshyაქshyვეყshyნა სტაshyტუshyსი საshyდაც წერshyდა, რომ აუ
კეshyდელshyთან მიshyგაshyყეshyნებთ, ფეხshyქვეშ გაგshyთეshyლავთ, ასე მიshyმარshyთა სომshyხეshyთის პრეshyმიshyერმიshyნისshyტრმა ნიshyკოლ ფაshyშიshyნიshyან
ფედერალურმა მოსამართლემ bdquoრადიო თავისუფლებისldquo დაფინანსების შეწყვეტის შესახებ დონალდ ტრამპის ადმინისტრაციის გადაწყვეტილება დროებით დაბლოკა, ამის შესახებ ინფორმაციას CNNი ავრცელებს. CNNი
საპროტესტო აქციები ძალადობრივ მოძრაობაში გადაიზარდა. ამის შესახებ თურქეთის პრეზიდენტმა, რეჯეფ თაიფ ერდოღანმა განაცხადა. bdquoეს მოძრაობა ნამდვილ ძალადობაში გადაიზარდა. ყველა, ვინც ამ ქაოსის პროვოცი
Gallup World Pollმა მსოფლიოს ყველაზე ბედნიერი ქვეყნების რეიტინგი გამოაქვეყნა. ორგანიზაციამ მონაცემები Oxford Wellbeing Research Centreთან, გაეროს მდგრადი განვითარების გადაწყვეტილებების ქსელსა და სარ
დოshyნალდ ტრამპმა ხელი მოshyაshyწეshyრა აღshyმასshyრუshyლეshyბელ ბრძაshyნეshyბას, რომshyლის მიshyხედshyვიshyთაც აშშს გაshyნათshyლეshyბის დეshyპარshyტაshyმენsh
საფრანგეთის პრეზიდენტის, ემანუელ მაკრონის განცხადებით, bdquoმსურველთა კოალიციისldquo სამიტი, რომელზეც უკრაინის საკითხზე იმსჯელებენ, მომავალი კვირის ხუთშაბათს პარიზში გაიმართება. BFMTVის ცნობით,
ევროპა bdquoომის პარტიადldquo გადაიქცა, ამის შესახებ კრემლის პრესსპიკერმა, დიმიტრი პესკოვმა ბრიფინგზე განაცხადა. bdquoბრიუსელიდან სიგნალები ყოველდღიურად გვესმის. მთავარი სიგნალები ბრიუსელიდან
20 წლის უკshyრაshyიshyნეshyლი მოshyდეshyლი მაshyრია კოshyვალshyჩუshyკი, როshyმეshyლიც მარshyტის დაshyსაshyწყისshyში დუshyბაshyიshyში გაshyუshyჩიshyნარshyდ
მას შემshyდეგ, რაც თურshyქეshyთის პოshyლიshyციshyამ სტამshyბოshyლის მერი ექshyრემ იმაshyმshyოღshyლუ დაshyაshyკაshyვა, ქვეყshyნის რამshyდეshyნიshyმე ქაshyლაქs
ბრიუსელის ლიბერალური ელიტა ვერ დარჩება ხელისუფლებაში ევროპას ახალი პატრიოტული ლიდერობა სჭირდება, ამის შესახებ უნგრეთის პრემიერმინისტრმა, ვიქტორ ორბანმა განაცხადა. მის სიტყვებს სოციალურ ქსელ Xში
თურshyქეshyთის პოshyლიshyციshyამ სტამshyბოshyლის მერი დაshyაshyკაshyვა, ამის შეshyსაshyხებ ინshyფორshyმაshyციshyას საshyაshyგენshyტო Associated Pressი ადshyგ
200ზე მეტი ვეshyნეshyსუshyეshyლეshyლი, როshyმელshyსაც თეთshyრი სახshyლი კრიshyმიshyნაshyლუshyრი დაჯshyგუshyფეshyბის წევshyრად მიshyიჩshyნევს, აშშდან დეshyპორ
ჩვენ ძალიან შეშფოთებულები ვართ დაკავებებით, ვგულისხმობ ადამიანების დაპატიმრებებს, ამის შესახებ ევროკავშირის უმაღლესმა წარმომადგენელმა საგარეო საქმეთა და უსაფრთხოების საკითხებში, კაია კალასმა საგარეო
მსოფლიოში ჰაერის დაბინძურების ყველაზე მაღალი დონე აზიის კონტინენტის ქვეყნებშია. შვეიცარიული კომპანია IQAirის მოხსენებაში, რომელშიც 2024 წელი არის შეჯამებული, ყველაზე დაბინძურებული 20 ქალაქიდან უმეტეს