"რკინიგზელთა ახალი პროფესიული კავშირის" ცნობით, ამ წუთებში ხარაგაულის რაიონის სოფელ ბეჟათუბანში, სარკინიგზო გვირაბის მშენებლობაზე აფეთქება მოხდა.
როგორც "ინტერპრესნიუსს" "რკინიგზელთა ახალი პროფესიული კავშირიდან" აცნობეს, ადგილობრივი დასაქმებულების მიერ მოწოდებული ინფორმაციის თანახმად, მძიმედაა დაშავებული სამი მუშა.
მათივე ინფორმაციით, მუშები რამდენიმე დღის წინ შრომითი უსაფრთხოების ნორმების უხეშ დარღვევას აპროტესტებდნენ, რის შემდეგაც ადგილზე შრომის სამინისტროს ინსპექტირების დეპარტამენტი ჩავიდა.
აშშ-ის ქალაქ ორლანდოში მომხდარი მასობრივი მკვლელობისთვის პასუხისმგებლობა დაჯგუფება "ისლამურმა სახელმწიფომ" აიღო.
შესაბამისი ინფორმაცია ტერორისტული დაჯგუფების კუთვნილმა მედიასააგენტომ "ამაქმა" გაავრცელა.
"ფლორიდას შტატის ქალაქ ორლანდოში თავდასხმა გეი-კლუბზე "ისლამური სახელმწიფოს" ბოევიკმა განახორციელა", - ნათქვამია სააგენტოს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.
როგორც ამერიკული მედია იტყობინება, თავდამსხმელმა ომარ მატინმა ისლამისტების ლიდერის, აბუ ბაქრ ალ-ბაღდადის ერთგულების ფიცი დადო.
აშშ-ის ხელისუფლებას თავდამსხმელისა და ისლამისტების კავშირზე ოფიციალური განცხადება ჯერ არ გაუკეთებია, თუმცა როგორც გამოძიებათა ფედერალურ ბიუროში აცხადებენ, თავდამსხმელი რადიკალური ისლამის მიმართ ლოიალურად იყო განწყობილი.
გუშინ, 29 წლის აშშ-ის მოქალაქე ომარ მატინი ქალაქ ორლანდოში მდებარე გეი-კლუბში შეიჭრა და იქ მყოფებს ცეცხლი გაუხსნა. შედეგად 50 ადამიანი დაიღუპა, 53 კი დაიჭრა.