რადასთან მიმდინარე აქციაზე სანდრა რულოვსი გამოჩნდა
თქვენ გმირები ხართ. ქართველები თქვენზე საუბრობენ, - ასე მიმართა საქართველოს ყოფილმა პირველმა ლედიმ, სანდრა რულოვსმა უკრაინის რადასთან შეკრებილ მოქალაქეებს.
სანდრა რულოვსი ცოტა ხნის წინ, მეუღლის, საქართველოს ყოფილი პრეზიდენტის, მიხეილ სააკაშვილის მხარდასაჭერად რადასთან მიმდინარე აქციაზე მივიდა.
"მადლობა მინდა გადაგიხადოთ ჩვენი ოჯახის სახელით, ვინც გუშინ ჩემი მეუღლის დაკავებისას მასთან ერთად იყო. თქვენ გმირები ხართ. ქართველები თქვენზე საუბრობდნენ. გამარჯვება აუცილებლად იქნება, თუმცა ბრძოლის გარეშე არაფერი გამოვა", - განაცხადა სანდრა რულოვსმა.
თავის მხრივ, პარლამენტის შენობასთან შეკრებილებს მიმართა მიხეილ სააკაშვილმაც.
"მათ ისტერიულად სურთ დამაშორონ ხალხს, რომ მე არ გავაკეთო ის, რასაც ვაკეთებ. ის, რაც აქ ხდება, ეს არ არის მიხო-მაიდანი, ეს უკრაინის ბანაკია უკრაინელებისთვის. მე აქ იმიტომ ვარ, რომ ხალხს დავეხმარო. ჩვენს გეგმებს დღეს საღამოს დავაანონსებ, ჩვენი გეგმაა დანაშაულებრივი დაჯგუფებები ჩამოვაშოროთ სამართალდამცველ სტრუქტურებს და პოროშენკოს იმპიჩმენტი დავიწყოთ.
გუშინ მათ პროვოკაცია მოაწყვეს. ეს იყო ძალის დემონსტრირება. პოროშენკოს სურდა ძალა ეჩვენებინა, როდესაც ჩვენ ბევრნი ვიქნებით, კანონიერად, გადატრიალებისა და ძალადობის გარეშე წესრიგსა და დემოკრატიას დავამყარებთ და ბოლოს მოვუღებთ დიქტატურას", - განაცხადა მიხეილ სააკაშვილმა.