მერილენდში წყალდიდობის გამო საგანგებო მდგომაერეობაა გამოცხადებული. თვითმხილველების მიერ გადაღებულ ვიდეო- და ფოტომასალაზე ჩანს, რომ მერილენდ სითისა და ელიკოტ სითის მთავარ ქუჩებზე წყალი მდინარესავით მოედიანება. თვითმხილველთა თქმით, წყალმა საცხოვრებელი სახლების პირველ სართულს მიაღწია და ქუჩაში პარკინგზე დაყენებული ავტომობილები წაიღო. წყალდიდობა ძლიერმა წვიმამ გამოიწვია.
მიუხედავად იმისა, რომ მოცემული მომენტისთვის წყლის დონემ იკლო, საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურში არ აქვთ ზუსტი ინფორმაცია დაღუპულთა და დაშავებულთა შესახებ. თუმცა ისინი განაგრძობენ პატრულირებას, რათა დარწმუნდნენ, რომ სტიქიის ზონიდან ყველა მოქალაქის ევაკუაცია განხორციელდა.
წყალდიდობამ მერილენდი 2016 წელსაც დააზიანა. ადგილობერივების განმარტებით, გუშინ თავს დამტყდარი სტიქია გაცილებით ძლიერი იყო, ვიდრე 2016 წლის წყალდიდობა, რომელსაც 2 ადამიანის სიცოცხლე ემსხვერპლა და ბიზნეს სექტორი მნიშვნელოვნად დააზარალა.
28 მაისი , 2018 12:05
მერილენდი არის შტატი, და ეს წყალდიდობა კი იყო ქალაქ ელიკოტ სითიში და არა ბალტიმორში. და მერილენდი როგორც შტატი კი საკმაოდ დიდია ეს შტატი მთლიანად საქართველოს ხელაა, ასე რომ შტატის რომელ ქალაქში იყო თუ სწორად მიაწოდებთ ხოლმე ინფორმაციას, ნაკლები კითხვები მოყვება ხოლმე თქვენს სტატიებს.