უნგრეთის პრემიერმინისტრი, ვიქტორ ორბანი საფრანგეთის ულტრამემარჯვენე პარტია bdquoეროვნული გაერთიანებისldquo ლიდერს, მარინ ლე პენს, რომელიც სასამართლომ ევროკავშირის თანხების გაფლანგვაში დამნაშავედ
ჩვენ ვნახეთ სენატის აქტი. ჩვენ ყურადღებას ვუთმობთ ამ საკითხს. ეს კიდევ ერთხელ აჩვენებს, რომ მსოფლიო ყურადღებას აქცევს იმას, რაც საქართველოში ხდება, ამის შესახებ ევროკომისიის საგარეო და უსაფრთხოების
ევაკუაციის შემთხვევაში, დაზარალებული, რა თქმა უნდა, უფრო ნაკლები იქნებოდა, ასე უპასუხა გენერალმა მამუკა ყურაშვილმა დროებითი საგამოძიებო კომისიის წევრის, ილია ინჯიას კითხვას აგვისტოს ომთან დაკავშირებ
არ დავინახო, რომ ტონს აუწიოთ, გასაგებია მომინდომეს ბიჭურად საუბარი ამის შესახებ თეა წულუკიანმა bdquoნაციონალური მოძრაობისldquo ხელისუფლების საქმიანობის შემსწავლელ დროებით საგამოძიებო კომისია
აშშის გადაწყვეტილების შესახებ, ევროკავშირის ავტომობილების ექსპორტზე ტარიფები დააწესოს, ღრმა მწუხარებას გამოვხატავ, ამის შესახებ განცხადებას ევროკომისიის პრეზიდენტი, ურსულა ფონ დერ ლაიენი ავრცელებს.
საქართველო დაახლოების ნაცვლად ევროკავშირს შორდება, ამის შესახებ საქართველოში გერმანიის ელჩმა, პეტერ ფიშერმა ჟურნალისტებს განუცხადა. bdquoგერმანიამ ქვეყანაში შესვლაზე დამატებითი აკრძალვები დაუწესა
ბრიუსელის ჩარევა ქვეყნის შიდა საქმეებში მიუღებელია და თან ეს ჩარევა იმის გამო ხდება, რომ საქართველოს მთავრობა მშვიდობის მომხრეა ჩვენ საქართველოს მთავრობას სრულ მხარდაჭერას ვუცხადებთ, ბრიუსელის პოლიტ
ივანიშვილის რეჟიმი არ არის უბრალოდ კორუმპირებული ndash ეს არის ანტიქართული, ძალადობრივი სისტემა, რომელიც ოთხ საყრდენზე დგას ძალადობა, შიში, სიცრუე და სიღარიბე რეჟიმს სინამდვილეში ძალა აღარ აქვს,
საქართველოს სტატისტიკის ეროვნულიshy სამსახურის მონაცემებით, 2023 წელს საქართველოდან ემიგრაცია წინა წელთან შედაshyრებით 95.6ით გაიზარდა ქვეყანაshy 245 064მა კაცმა დატოვა. იმავდროულად, იმიგრა
bdquoერთიანობა ნაციონალური მოძრაობისldquo ერთერთი ლიდერის, ლევან ხაბეიშვილის განცხადებით,ldquo გახარია საქართველოსთვისldquo წარმომადგენლები, ან პარლამენტიდან უნდა გამოვიდენ, ან ოპოზიციის ლა
ვფიქრობ, ნებისმიერი ფონდი უნდა იყოს გამჭვირვალე, სრული ინფორმაცია უნდა ჰქონდეს საზოგადოებას, რას და რისთვის აკეთებს როდესაც ფონდი პირდაპირ არის ჩართული გარკვეული პოლიტიკური პროცესების განვითარებაში,
საზღვრის უკანონო კვეთაზე 4 წლის და 6 თვის პატიმრობის მისჯა და თანაც, არსებულ ვადაზე ზემოდან დამატება არის მართლაც უპრეცედენტო ეს არის იურიდიული აბსურდი და პოლიტიკურად შეკერილი საქმე თავიდან ბოლომდე,
bdquoნაციონალურ მოძრაობასაldquo და პრეზიდენტ ზურაბიშვილს შორის გადაულახავ განსხვავებად დარჩება ის, რომ მან პრეზიდენტი სააკაშვილის შეწყალების გადაწყვეტილება არ მიიღო ამ ფაქტს ისტორია შეაფასებს, რ
საქართველოში ამერიკის შეერთებულ შტატების საელჩო საგარეო საქმეთა მინისტრის, მაკა ბოჭორიშვილისა და საქართველოში ამერიკის შეერთებული შტატების ელჩის, რობინ დანიგანის შეხვედრის შესახებ ინფორმაციას ავრცელებ
ოპოზიციას აქვს რთული მდგომარეობა, ყოველდღე ატარებენ 300კაციან აქციას, რაღაც რიტუალივით აქვთ, ერთი საათით გადაკეტავენ ქუჩას და ბრუნდებიან სახლებში , ამის შესახებ საქართველოს პრემიერმინისტრმა ირაკლი
მოვუწოდებ ქართველებს, გააგრძელეთ ბრძოლა არ დანებდეთ მე არ მინდა საქართველოში ბელარუსიზაცია დავინახო ამის შესახებ ბელარუსის ოპოზიციის ლიდერმა სვეტლანა ტიხანოვსკაიამ ბრიუსელში bdquoინტერპრესნიუს
ევროპაში საქართველოს მეგობრებთან მნიშვნელოვანი შეხვედრები გვქონდა, ისინი ნათლად ხედავენ რეჟიმის ძალადობრივ სახეს და მტკიცე ნაბიჯებისთვის მზად არიან სანქციები მხოლოდ დასაწყისია, მოძალადე რეჟიმის სრულ
პარტია ldquoფედერალისტებისrdquo ერთერთი ლიდერის, თამარ ჩერგოლეიშვილის განცხადებით, სალომე ზურაბიშვილის ინიციატივით, ახალი არჩევნების მოსამზადებლად bdquoსაერთო საკოორდინაციო ფრონტიldquo შეიქმნ
მე ვერ ვიტყოდი, რომ მამუკა ხაზარაძე გონს მოეგო, რამე აღიარა, ან პოზიცია შეიცვალა ამ საკითხთან დაკავშირებით, წინააღმდეგ შემთხვევაში, პოლიტიკურ ქოლგას შეფარებული ხაზარაძე დიდი ხნის წინ გააკეთებდა განცხა