გიგი წერეთელი - საქართველოს შესახებ რეზოლუციასთან დაკავშირებით რუსეთის დელეგაციის მხრიდან წინააღმდეგობას ველოდებით
ვფიქრობ, ასამბლეას არ უნდა გაუჭირდეს ამ რეზოლუციის მიღება, თუმცა ველოდებით წინააღმდეგობას რუსეთის დელეგაციის მხრიდან, - ამის შესახებ საპარლამენტო უმცირესობის წევრმა გიგი წერეთელმა "ექსპო ჯორჯიაში" განაცხადა, სადაც ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეის სესია მიმდინარეობს.
წერეთლის განცხადებით, რეზოლუციის წარდგენა ძალიან მნიშვნელოვანია.
"მე ვფიქრობ, ეს იქნება ფუნდამენტურად კარგად ჩამოყალიბებული პუნქტები. ეს ის პუნქტებია, რომლებიც ასამბლეას მიღებული აქვს სხვადასხვა დროს - ეს ეხება ოკუპაციის თემას, საქართველო-რუსეთის ურთიერთობებს, მიმდინარე ანექსიას, ხელშეკრულებებს, რომლბესაც დებენ სეპარატისტულ რეგიონებთან.
ვფიქრობ, ასამბლეას არ უნდა გაუჭირდეს ამ რეზოლუციის მიღება, თუმცა ასევე ველოდებით წინააღმდეგობას, რა თქმა უნდა, უპირველეს ყოვლისა, რუსეთის დელეგაციის მხრიდან", - განაცხადა წერეთელმა.
მისივე თქმით, რეზოლუციის კენჭისყრის დრო დამოკიდებულია სესიის მიმდინარეობაზე და არ არის გამორიცხული, კენჭისყრა ხვალ ჩატარდეს.
ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეის პოლიტიკის საკითხთა კომიტეტის დღევანდელ სხდომაზე, საქართველოს დელეგაციის მიერ წარდგენილი რეზოლუციის პროექტის: "კონფლიქტები საქართველოში" განხილვა მიმდინარეობს. იგეგმება დებატებიც.