ლევან ვარშალომიძე სახელმწიფო აუდიტის სამსახურში დაიბარეს
აჭარაში "ნაციონალური მოძრაობის" სიის პირველ ნომერი, აჭარის მთავრობის ყოფილი თავმჯდომარე ლევან ვარშალომიძე სახელმწიფო აუდიტის სამსახურში დაიბარეს.
საქმე ეხება ლევან ვარშალომიძის მიერ ორი დღის წინ დაწყებულ კამპანიას, სადაც ის მოქალაქეებთან ინდივიდუალურ ხელშეკრულებებს აფორმებს და გამარჯვების შემთხვევაში მათ ბინის აშენებას ჰპირდება.
არასამთავრობო ორგანიზაციები აღნიშნულ ფაქტს ამომრჩევლის მოსყიდვის მცდელობად აფასებენ.
როგორც სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის პარტიების ფინანსური საქმიანობის მონიტორინგის სამსახურის უფროსი ზურაბ აზნაურაშვილი აცხადებს, ლევან ვარშალომიძეს ორშაბათს ელოდებიან.
მისივე განმარტებით, დოკუმენტაციის შესწავლის შემდეგ დადგინდება, არსებობს თუ არა დარღვევა.
"დამატებითი ინფორმაციის წარმოდგენის თხოვნით, ლევან ვარშალომიძის სახელმწიფო აუდიტის სამსახურში დაბარებას ვგეგმავთ მომდევნო კვირას, ორშაბათს, რისთვისაც უკვე გაიგზავნა შესაბამისი უწყება. საკითხი საჭიროებს დამატებითი ინფორმაციის მოძიებას, დოკუმენტაციის შესწავლას, რის შემდეგაც გვექნება საშუალება მივიღოთ გადაწყვეტილება, არსებობს თუ არა დარღვევა და რა სახის დარღვევასთან გვაქვს საქმე", - აღნიშნა ზურაბ აზნაურიშვილმა.
ლევან ვარშალომიძე უკრაინიდან აჭარაში რამდენიმე დღის წინ დაბრუნდა და წინასაარჩევნო კამპანია დაიწყო.