„ლუკოილში“ ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახური შევიდა. ამის შესახებ ინფორმაცია „ბიზნესპრესნიუსს“ ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურში დაუდასტურეს.
კერძოდ, მათი ცნობით, ამ ეტაპზე მხოლოდ იმის თქმა შეუძლიათ, რომ კომპანიაში საგამოძიებო მოქმედებები ტარდება. დანარჩენ დეტალებზე საგამოძიებო სამსახურში კომენტარს არ აკეთებენ.
„ბიზნესპესნიუსი“ გთავაზობთ ინფორმაციას „ლუკოილის“ ფინანსური მაჩვენებლების შესახებ.
კომპანიის ანგარიშგების თანახმად, 2018 წლის 31 დეკემბრის მდგომარეობით, „ლუკოილ ჯორჯიას“ შემოსავალი - 332 340 000 ლარი იყო. მათ შორის შემოსავალი საბითუმო გაყიდვებიდან - 132 808 000 ლარი; შემოსავალი საცალო გაყიდვებიდან - 199 263 000 ლარი; ნავთობქიმიკატების და ნავთობპროდუქტების შეძენის ხარჯი - 317 828 000 ლარი; წლის ზარალი და სრული ზარალი - 13 581 000 ლარი იყო. ამასთან, საანგარიშო პერიოდში კომპანიის საკუთრებაში 64 346 000 ლარის აქტივები იყო.
კომპანიის ძირითად საქმიანობას წარმოადგენს ნავთობის და ნავთობქიმიკატების საბითუმო და საცალო ვაჭრობა ბენზინ-გასამართ სადგურებსა და ნავთობის ბაზებზე, რომლებიც, ძირითადად, ქალაქ თბილისშია განთავსებული. პროდუქტების რეალიზაცია, ძირითადად, საქართველოში ხორციელდება.
ცნობისთვის, კომპანიის 100%-იანი წილის მფლობელი ოფშორში რეგისტრირებული „ლუკოილ ევროპა ჰოლდინგია“. სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე/წევრი: ზაზა ქათამაძე; წევრები კი - ნიკოლაი ტიხომიროვი და ალექსანდრ ნესტერენკო არიან.
საქართველოს თავდაცვის მინისტრი, თინათინ ხიდაშელი პროკურატურას რამდენიმე კითხვით მიმართავს.
მათ შორის, როგორც თინათინ ხიდაშელმა ტელეკომპანია "რუსთავი2"-თან საუბრისას განაცხადა, საზოგადოებამ უნდა იცოდეს, თუ რატომ ფორმდება საპროცესო შეთანხმება ადამიანებთან, რომლებიც მოქალაქეთა პირადი ცხოვრების ამსახველი კადრების გავრცელებაში მონაწილეობდნენ.
"მე მოთმინებით ველოდები გამოძიების დამთავრებას იმიტომ, რომ მეც ვიყავი ამ ბინძური შანტაჟის, დადგმული სპექტაკლების ერთ-ერთი მსხვერპლი. ველოდები პასუხს პროკურატურისგან. საინფორმაციო საშუალებებით გავრცელდა ინფორმაცია, რომ თითქოს იმ ადამიანებს, ვინც პირველ ეტაპზე დააკავეს, საპროცესო გარიგებით უშვებენ.
მე სწორედ ამასთან დაკავშირებით დავუსვი რამდენიმე შეკითხვა პროკურატურას. არ შეიძლება როდესაც საზოგადოების ასეთი მაღალი ინტერესია, ის არ დაკმაყოფილდეს და არ ვიცოდეთ, რატომ ხდება საპროცესო შეთანხმების გაფორმება ამ ადამიანებთან. ასეთ დროს ერთადერთი პასუხი არის ის, რომ ისინი აძლევენ პროკურატურას ჩვენებას იმაზე უფრო მაღალი სიკეთის დასაცავად, რის გამოც თვითონ არიან პასუხისგებაში.
ასევე ძალიან მნიშვნელოვანია, ვიცოდეთ მათი მხრიდან საფრთხე ნეიტრალიზებულია თუ არა. ერთხელ თუ ჰქონდათ მათ წვდომა, შესაძლებელია ხვალ და ზეგ ისევ იყვნენ ისინი საფრთხის მატარებელნი. აქ ძალიან ბევრი კითხვაა. მე არ ვიცი, გიორგი პაპუაშვილი ზუსტად რაზე საუბრობდა, თუმცა იმ ინფორმაციიდან , რაც მედიაში იყო, შეგვიძლია ვივარაუდოთ, რომ იმავე ხაზის გაგრძელებაა", - განაცხადა თინათინ ხიდაშელმა.
tinaaa icodet rom magari kali xart ert dros me xma mogecit tkven da tkvens partia es hevardnazis dro iyo da mahi ver moxvdit parlamenthi zalian guli damcyda magram ibrzolet momavlistvis da mec da hemnairebic gpirdebit rom gverdze dagidgebit,arian zalian bevria setebi da amitom gadavrhebit.