დღეს ახალი პოლიტიკური ბლოკი - "ვაშაძე-ჯაფარიძე-ახალი არჩევანი" შეიქმნა. როგორც "გირჩიდან" გვაცნობეს, ერთთვიანი ინტენსიური კონსულტაციების შემდეგ, "სამოქალაქო პლატფორმა - ახალი საქართველო", ახალი პოლიტიკური ცენტრი "გირჩი" და პარტია "ახალი მემარჯვენეები" ერთ ბლოკად ერთიანდებიან.
როგორც გაერთიანების ლიდერები მიიჩნევენ, საქართველოს სწრაფი განვითარებისთვის საჭირო სწორი ეკონომიკურ-სოციალური პროგრამა, პროდასავლური კურსი, ინოვაციური იდეები და საერთო გეგმები გახდა მათი გაერთიანების მიზეზი.
მათი აზრით, წინასაარჩევნო მარათონში მნიშვნელოვანია გამოცდილი ადამიანების გუნდური მუშაობა, რაც ახალ გაერთიანებას უფრო კონკურენტუნარიანს გახდის და წარმატებასაც მოუტანს.
"ნაცნაგავი" გინდ აქეთ დადე გინდ იქით, შედეგი ერთია. ის კაციტაძე, გეპეის კორპუსების წილში რომ ზის გიულა ალასანიასთან, უკვედა გვავიწყდა, სუყველასისხლიანი "სააკოვის" თანამზრახველები ხართ! ყვერანი ციხეში.