გავრცელებული ინფორმაციით, მოძრაობა "სახელმწიფო ხალხისთვის" 25-მდე წევრმა დატოვა
მოძრაობა "სახელმწიფო ხალხისთვის" 25-მდე წევრმა დატოვა, - ამის შესახებ პარტიის ნავთლუღის მე-10 საარჩევნო ოლქის შტაბის ყოფილმა უფროსმა იოსებ ხიმშიაშვილმა განაცხადა.
მისივე თქმით, პარტიიდან წავიდნენ ის და მისი გუნდი, დაახლოებით 25 ადამიანი. ხიმშიაშვილი პარტიის დატოვების რამდენიმე მიზეზს ასახელებს.
მისი თქმით, ერთ-ერთი არის ის, რომ პარტია აწარმოებს კონსულტაციებს "ახალ საქართველოსთან", "გირჩთან" და "ნაციონალურ მოძრაობასთან" გაერთიანებასთან დაკავშირებით, რაც მიუღებელია. ამასთან, ხიმშიაშვილი ფინანსურ პრობლემებსაც ასახელებს და აცხადებს, 2 თვეა ხელფასი არ გაცემულა.
რა შანსები აქვს პოლიტიკაში მოსულ მსოფლიო ბანს - პაატა ბურჭულაძეს
"2 თვის განმავლობაში ხელფასები არ დარიგებულა, ამ დროს კი ბურჭულაძე წასულია გერმანიაში საზაფხულო არდადეგებზე და მეუღლესთან ერთად 7-ვარსკვლავიან სასტუმროში ისვენებს", - აცხადებს ხიმშიაშვილი.
ვრცელდება ინფორმაცია, რომ პარტია ბათუმის ახალგაზრდული მოძრაობის წევრებმაც დატოვეს. თავად პარტიაში კი აცხადებენ, რომ განცხადება მზადდება და გავრცელდება.