"სახელმწიფო ხალხისთვის" ლიდერი პაატა ბურჭულაძე ხელისუფლებაში მოსვლის შემთხვევაში, სოციალურად დაუცველის სტატუსის მატარებელთა რაოდენობის მილიონამდე გაზრდას გეგმავს.
შესაბამისი განცხადება ბურჭულაძემ განმუხურში გააკეთა, სადაც დასავლეთ საქართველოში მაჟორიტარობის კანდიდატები წარადგინა.
"გუშინ უკვე შეიძლებოდა, რომ პენსიონერი ასეთი გაჭირვებული არ ყოფილიყო. შეიძლებოდა, რომ ბიუჯეტის სწორად გადანაწილების შემთხვევაში პენსიონერს ჰქონოდა 250 ლარი. უკვე გუშინ შეიძლებოდა, რომ სოციალურად დაუცველ ოჯახებს ნორმალურად ეცხოვრათ. დღეს სოციალური დახმარება ეძლევა 500 000 ადამიანს და ჩვენ გვაქვს გეგმა, რომ ბიუჯეტით, რაც დღეს არის, გავხდით ერთ მილიონს - ერთ მილიონ ადამიანს, ვინც სოციალურად დაუცველია, 4 წლის განმავლობაში, სადაც არ უნდა იმუშაოს, არ მოვუხსნით ამ სტატუსს და ყველანაირად ხელს შევუწყობთ, რომ მისი ოჯახი ფეხზე დადგეს.
გარდა ამისა, ყველა ვინც კი ცხოვრობს ასეთ ოჯახებში, ყველა ადამიანი იქნება დაპურებული, ექნება უფასო ჯანდაცვა, უფასო მედიკამენტები, უფასო სწავლა. მორჩა დრო, როდესაც ხალხი უნდა ემსახუროს ჩინოვნიკებს, ჩინოვნიკები პირიქით უნდა იყვნენ ხალხის სამსახურში. შეიქმნება სახელმწიფო ხალხისთვის", - განაცხადა ბურჭულაძემ და დასძინა, რომ პოლიტიკაში იმედგაცრუებამ მოიყვანა.
ჯერ-ჯერობით გადარჩენაზეა საქმე რომ პენსიონერები შიმშილით არ დავიხოცოთ ან თურქების სამსახურში არ დავტოვოთ ჩვენი სიცოცხლე და მერე ალბათ თანდათან დაიწევს სოც დახმარების მსურველთა რაოდენობა.ერთბაშად არაფერი არ ხდება. მე მივესალმები ამ დახმარებას რადგან მთავრობა თავის მუცლის გაძღომაზე ფიქრობს, პენსიონეები კი უმოწყალოდ იხოცებიან. შენ გაგიმარჯოს პაატა ღმერთმა, თუ ესეც მორიგი ტყუილი არ აღმოჩნდა კარგი იქნება ,მხარი აუჭირეთ პაატას თუ გინდათ რომ გუგულა მაღრა ძემ ერთ ლარზე არ ჩამოგიყვანოთ დღიური საკვების თანხა.პენსიონერებო ხმა მივცეთ პაატას.დანარჩენი არ მაინტერესებს.ნუ არვებიტ მილიონერების ტრაკის თამაშს.
და ბოლოს საერთოდ გაანულოთ, ისე რომ მომვლელებათ აქით ჩამოდიოდნენ ამერიკიდან ჩვენსგან რომ გარბის ხალხი ეხლა პურის ფული რო იშოვნონ