საქართველოს პრეზიდენტმა გივი თარგამაძის მანქანის აფეთქებას ტერაქტი უწოდა
საქართველოს პრეზიდენტმა გუშინ გივი თარგამაძის მანქანის აფეთქებას ტერაქტის კვალიფიკაცია მისცა. ამის შესახებ პრეზიდენტმა ვაზიანის სამხედრო ბაზაზე სტუდენტებთან შეხვედრაზე ისაუბრა. პრეზიდენტი იმედოვნებს, რომ დაშავებულები გამოჯანმრთელდებიან.
"ქალაქის ცენტრში ააფეთქეს საქართველოს პარლამენტის დეპუტატის მანქანა. კიდევ კარგი მსხვერპლი არ არის. მინდა გამოვთქვა, იმედი, რომ დაშავებულების ჯანმრთელობის მდგომარეობა დროულად გამოსწორდება და ჩვენ არ გვეყოლება ტერაქტის შედეგად მსხვერპლი ჩვენ ქალაქში", - განაცხადა პრეზიდენტმა.
გუშინ, "პირიმზესთან", "ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის" ერთ-ერთი ლიდერის გივი თარგამაძის ავტომანქანა აფეთქდა. მანქანაში იმყოფებოდა თარგამაძე და მისი მძღოლი. დაშავებულია 4 პირი.
გივი თარგამაძე მისი მანქანის აფეთქების დეტალებზე საუბრობს
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაციით, მომხდარი ფაქტზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 19-109-ე მუხლით დაიწყო, რაც დამამძიმებელ გარემოებაში განზრახ მკვლელობის მცდელობას გულისხმობს.