ხვალ აღმოსავლეთ საქართველოს რაიონებში ტემპერატურა 14–18 გრადუსამდე დაიწევს. დილის საათებში თბილისში მოსალოდნელია წვიმა, ჰაერი 15–17 გრადუსამდე გათბება.
გარემოს ეროვნული სააგენტოს მოკლევადიანი პროგნოზების უფროსის, დოდო გვაზავას ინფორმაციით, დასავლეთ საქართველოში 26 ოქტომბრის დღის პირველ ნახევრამდე უმეტესად უნალექო ამინდია მოსალოდნელი.
"24 ოქტომბერს დღისით და 25 ოქტომბერს საღამოდან ზემო იმერეთსა და კოლხეთის დაბლობზე იქროლებს აღმოსავლეთის ქარი და ჰაერის ტემპერატურა 22–დან 27 გრადუსამდე გათბება. აღმოსავლეთ საქართველოს აღმოსავლეთ რაიონებსა და ჩრდილოეთით მაღალმთიან რაიონებში 23 ოქტომბერს ღამით და 24 ოქტომბრიდან მოსალოდნელია მცირე წვიმა და ნისლი, კავკასიონის ქედზე შესაძლებელია, მცირე თოვა.
აღმოსავლეთ საქართველოში 25 ოქტომბრიდან 26 ოქტომბრამდე უმეტესად უნალექო ამინდი შენარჩუნდება, ჰაერის ტემპერატურა 17–22 გრადუსამდე მოიმატებს," –განმარტავს სინოპტიკოსი.
მისივე ცნობით, 26 –27 ოქტომბრის დღის პირველ ნახევარში საქართველოს ზოგიერთ რაიონში გაწვიმდება.
ქალბატონი თინა არ აპირებს ჩემს დატოვებას, ის რჩება ჩემს გვერდით,- ამის შესახებ ჟურნალისტებს პარლამენტის თავმჯდომარემ დავით უსუფაშვილმა საგანგებოდ გამართულ პრესკონფერენციაზე განუცხადა.
უსუფაშვილის თქმით, მას ექნება კონსულტაციები ყველა იმ ადამიანთან, რომელიც მზად არის აქტიური პოლიტიკური ცხოვრებისთვის და საქართველო ევროპის ნაწილად წარმოუდგენია.
"საუბარი მექნება და დავიწყებ კონსულტაციებს მათთან ვინც თვლის, რომ ახლა არ არის დრო პოლიტიკურად ხელების ჩამოშვერის, ყურების ჩამოყრის. პირიქით, ყველა ადამიანს ვინც არის ენერგიითა და შემართებით სავსე, ვინც მზად არის, დამღლელი, მძიმე პოლიტიკური საქმიანობისთვის, მზად ვარ ყველასთან მქონდეს დიალოგი.
დიალოგს გავმართავ ყველასთან, ვისაც საქართველო წარმოუდგენია ევროპის ნაწილად, თავისუფალ ქვეყნად, ვისაც ლიბერალური დემოკრატია წარმოუდგენია იმ აუცილებელ ფუნდამენტად, რომელზეც უნდა დაშენდეს ისეთი სახელმწიფო, რომელიც საზოგადოების კეთილდღეობას უზრუნველყოფს. მე ვსაუბრობ იმ პოლიტიკურ კრიტერიუმებზე, რომელიც აუცილებელია მომავალ პოლიტიკურ ცხოვრებაში, ამიტომ არანაირ კონკრეტულ თემებზე არ ვსაუბრობ", - განაცხადა დავით უსუფაშვილმა.