უმრავლესობის ფარგლებში რამდენიმე საპარლამენტო ფრაქცია შეიქმნება
საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერობის კანდიდატის, არჩილ თალაკვაძის ინფორმაციით, უმრავლესობის ფარგლებში რამდენიმე საპარლამენტო ფრაქციის ფორმირება მოხდება.
პარტიის ცენტრალურ ოფისში გამართული შეხვედრის შემდეგ მხოლოდ ერთი ფრაქციის, - ფრაქცია "ქართული ოცნების" შექმნის შესახებ გახდა ცნობილი, რომელსაც მამუკა მდინარაძე უხელმძღვანელებს.
როგორც არჩილ თალაკვაძემ განაცხადა, პარლამენტის მუშაობის დაწყებამდე რჩება დრო და თუ კიდევ რომელი ფრაქციები ჩამოყალიბდება, ამასთან დაკავშირებით უახლოეს პერიოდში დამატებითი კონსულტაციები შედგება.
"ჩვენ გამოვიყენებთ ყველა შესაძლებლობას, ყველა კვოტას და მანდატს იმისთვის, რომ პარლამენტში დინამიური პროცესები იყოს უზრუნველყოფილი. ბუნებრივია, ფრაქციები ამის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი ინსტრუმენტია. ამიტომ ჩვენ ამ შანსებს მე-9 მოწვევის პარლამენტში მაქსიმალურად გამოვიყენებთ", - განუცხადა "ინტერპრესნიუსს" არჩილ თალაკვაძემ.