გაუსინჯავთ თუ არა მარიხუანა ქართველ პოლიტიკოსებს? - გამოკითხვა გადაცემა "რუსთავი 2-მა" ჩაატარა. რუსთავი 2-ის კორესპონდენტის კითხვაზე ქართველი პოლიტიკოსების უმრავლესობამ დადებითი პასუხი გასცა და აღნიშნა, რომ კანონის ლიბერალიზაციის მომხრეა.
გია ვოლსკი - "შეხვიდე საზოგადოებრივი თავშეყრის ადგილზე, წააყვინთაო, წააკიმარო, იცინოდე, ისე იქცეოდე როგორც შენ გინდა, და არავინ ხმა არ გაგცეს პოლიციამ?, თუ ტრ**ი გაქვს გააკეთე ისე, და და იყავი ისე და პასუხიც აგე".
ემზარ კვიაციანი - "კი ერთხელ".
ზაქარია ქუცნაშვილი - "მარიხუანა კი არა, ჩემ გვარში თამბაქოს არ ეწევა არავინ."
ირმა ინაშვილი - არ მომიწევია, მაგრამ მომხრე ვარ დეკრიმინალიზაციის".
ზვიად ძიძიგური - "გამისინჯავს და ვიცი რა იდიოტობაც არის".
მარიამ ჯაში - "მე პირადად აუცილებლად დავუჭერ მხარს დეკრიმინალიზაციას".
მამუკა მდინარაძე - "2000 წელს მოვწიე მარიხუანა ბოლოს, რამდენიმეჯერ მაქვს მოწეული, მთლად კარგი იყო თქო და გადავირიე თქო ვერ გეტყვით. ნარკომომხმარებელს არ სჭირდება დაჭერა".
გიგა ბოკერია - "კი მომიწევია".
არჩილ თალაკვაძე - "არასოდეს გამისინჯავს, თუმცა, ლიბერალიზაციის მომხრე ვარ."
პაატა მხეიძე - "ვინც ამას მოიხმარს რეგულარულად, გარწმუნებთ რომ ძალიან სერიოზულად ილექება ადამიანის ჯანმრთელობაზე".
სერგი კაპანაძე - "კი ახალგაზრდობაში მომიწევია. მხარს ვუჭერ დეკრიმინალიზაციას კერძო მოხმარებისთვის".
დიმიტრი ხუნდაძე - "არასოდეს და არც სხვას ვურჩევ".
ეს და სხვა "მწვავე პოლიტიკური" დაპირისპირებები სინამდვილეში კლანთაშორისი დაუსრულებელი წილებისა და გავლენის სფეროების გადანაწილების პროცესია !<br />პოლიტიკური ძალა ერთიანია შევარდნაძის დროიდან და ეს მოქკავშირია სხავადასხვა ფაზაში !<br />ეს მან შექმნა დანაშაულებრივი სახელმწიფო სამართლისა და საგადასახადო სისტემა ,რომლითაც მოანგრია სახელმწიფოებრივობა,აკიდა ქვეყანას მილიარდობით ვალი ,გაძარცვა და გააღატაკა მოსახლეობა,აყარა სახლებიდან და ლტოლვილებად და ემიგრანტებად აქცია !<br />ვის შეეძლო რუსეთის გარდა ამის დაგეგმვა და განხორციელება ?<br />არავის,ამათ შეძლეს ერთად !
ინაშვილი, ბოკერია,ძიძიგური, ყველა ვინც მომხრე ხართ ლეგალიზაციის, თქვენ ოჯახებში არ გამოილიოს მარიხუანას მომხმარებლები, არ დაბლოკოთ! გამოაქვეყნეთ!!!!!