დავით უსუფაშვილის პოლიტიკური გუნდის წევრთა ნაწილი ცნობილია
პარლამენტის ყოფილი თავმჯდომარე, "რესპუბლიკური პარტიის" ყოფილი თავმჯდომარე, დავით უსუფაშვილი დღეს ცენტრისტული მიმართულების ახალი პოლიტიკური ძალის პრეზენტაციას გამართავს. როგორც ახალ ძალაში აცხადებენ, ეს იქნება "თანამონაწილეობაზე აწყობილი, ფართო საზოგადოებრივი სპექტრის მომცველი ცენტრისტული მიმართულების პოლიტიკური ძალა". ასევე, დღეს იგეგმება სადამფუძნებლო დეკლარაციის მიიღება.
დავით უსუფაშვილის პოლიტიკურ გუნდში მოჭადრაკე ნინო გურიელი და ალუდა გოგლიჩიძე იქნებიან, რომელიც თბილისის ვიცე-მერი იყო.
დღეს დაგეგმილ ღონისძიებაზე საზოგადოება ასევე იხილავს "რესპუბლიკური პარტიის" იმ ყოფილ წევრებს, რომელთაც პარტია დავით უსუფაშვილთან ერთად დატოვეს და "ეროვნული ფორუმის" წარმომადგენლებს.
დავით უსუფაშვილის პოლიტიკურ გუნდში გაერთიანებას თეოლოგი ლევან აბაშიძეც ადასტურებს. აბაშიძე "ინტერპრესნიუსთან" საუბრისას მცირე კომენტარით შემოიფარგლა და აღნიშნა, რომ დეტალურად მისი გადაწყვეტილებისა და პოლიტიკური გეგმების შესახებ დღეს, ცენტრისტული მიმართულების ახალი პოლიტიკური ძალის პრეზენტაციაზე გახდება ცნობილი.
არსებული ინფორმაციით, დავით უსუფაშვილის პოლიტიკურ გუნდში მოჭადრაკე ნინო გურიელი და ალუდა გოგლიჩიძეც იქნებიან, რომელიც თბილისის ვიცე-მერი იყო.