იქმნება ახალი საგამოძიებო უწყება, რომელსაც კახა კახიშვილი უხელმძღვანელებს
სასჯელაღსრულების მინისტრი კახა კახიშვილი, სავარაუდოდ, ახალ პოზიციაზე გადაინაცვლებს. "ინტერპრესნიუსის" ინფორმაციით, კახიშვილი იმ ახალ საგამოძიებო სტრუქტურას უხელმძღვანელებს, რომლის შექმნაც მთავრობამ უკვე დააანონსა.
რაც შეეხება სასჯელაღსრულების სამინისტროს, არსებული ინფორმაციით, ის იუსტიციის სამინისტროსთან გაერთიანდება, რომელსაც იუსტიციის მინისტრი თეა წულუკიანი უხელმძღვანელებს.
შეგახსენებთ, დამოუკიდებელი საგამოძიებო მექანიზმის შექმნის შესახებ კანონპროექტი იუსტიციის სამინისტრომ მოამზადა. კანონპროექტის მიხედვით, შეიქმნება საგამოძიებო მექანიზმი, რომელიც პოლიციაში, ციხეებსა თუ სხვა ძალოვან სტრუქტურებში ჩადენილ შესაძლო დანაშაულებს გამოიძიებს.
12 ნოემბერი , 2017 11:11
რიგითმა იურისტმაც იცის ,რომ არსებულ სამართლის სისტემაში სამართალი არ დადგება !<br />ჩვენ გვაქვს სისტემა,სადაც რიგითი მოქალაქე ,გადასახადის გადამხდელი ეკონომიკურად აქტიური პირი წინასწარ დამნაშავედაა ცნობილი,მტკიცების ტვირთია მასზე ,სუსტზე და დაუცველზე ,და არა სახელმწიფოზე ,ძლიერზე და მოძალებულზე,ეს კი იწვევს სამოხელეო და სამართალდამცავი ელიტის და შუა რგოლის მიერ თანამდებობის ბოროტად გამოყენებას,უფლებათა გადამეტებას,მიმთვისებლობას ,წართმევობანას ყველგან და ყველაფერში,მათ ბიზნესიც და მისი კონტროლიც ეკრძალებათ,მაგრამ ორივეს შთადიან,იმიტომ რომ ხელოვნური ინსპირაციისათვის რეალურ პასუხს არ აგებენ,კონკურენციას მათ ვერავინ გაუწებვს,ჩამოგაშორებს ბაზარს ,დაგაკარგვინებშ თავისუფლებას და ქონებას გაგაჩუქებინებს და ამისათვის პასუხს ვერავინ აგებინებს !<br />ასეთ სისტემაში კახიშვილი გინდ ახალ სტრუქტურაში ყოფილა გინდ ძველში ,თუ სახელმწიფოა კანონმდებელიც,აღმასრულებელიც და ბრალმდებელიც ,მიმსჯელიც და აღმასრულებელიც ,სამართალი არ დადგება !