საქართველოს საპარლამენტო უმრავლესობამ სახალხო დამცველის კანდიდატად ნინო ლომჯარია ოფიციალურად წარადგინა.
ლომჯარიას წარდგენას ხელს აწერს: საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერი არჩილ თალაკვაძე, ფრაქცია "ქართული ოცნების" თავმჯდომარე მამუკა მდინარაძე, ფრაქცია "ქართული ოცნება - კონსერვატორების" თავმჯდომარე გიგა ბუკია, ფრაქცია "ქართული ოცნება - მრეწველების" თავმჯდომარე სიმონ ნოზაძე, ფრაქცია „"ქართული ოცნება - მწვანეების" თავმჯდომარე გიორგი გაჩეჩილაძე, ფრაქცია "ქართული ოცნება - რეგიონების განვითარებისთვის" თავმჯდომარის მოვალეობის შემსრულებელი გოგი მეშველიანი, ფრაქცია "ქართული ოცნება - სოციალ-დემოკრატების" თავმჯდომარე გია ჟორჟოლიანი.
ესენი მართლა უნიათოები ხომ არ არიან? ეს ქალბატონი იყო აუდიტში მიწვეული სამუშაოდ, პირადად აუდიტის სამსახურის უფროსის მიერ, რომელიც არის ნაციონალების და ევროქოცების მხარდამჭერი. აქდან გამომდინარე, ევროქოცები ვითომ მხარს არ უჭერენ ლომჯარიას კანდიდატურას, რათა შეუქმნან ობიექტურის იმიჯი. არადა უეჭველი მაგათი კადრია. თუ ხალხმა აირჩია ოცნება, კეთილი ინებონ და პასუხი აგონ სახელმწიფოზე, მათ შორის ამ ქალბატონის დანიშვნაზე. მერე იძახონ, სახალხო დამცველი პოლიტიკაში არ უნდა ერეოდესო. ეს იქნება გვიანი.