საოპერო მომღერალი პაატა ბურჭულაძე თბილისის საქალაქოს სასამართლოში გამოკითხვაზე იმყოფება. ის გამოძიების შეკითხვებს ამ წუთებში მაგისტრი მოსამართლის თანდასწრებით პასუხობს.
როგორც "ინტერპრესნიუსს" ფონდ "იავნანაში" განუცხადეს, ბურჭულაძის დაბარება სასამართლოში მას შემდეგ მოხდა, რაც მან საქმის დახურვა საჯაროდ მოითხოვა.
"10 თვე გავიდა, თუმცა, საქმე დასრულებული არ არის. საქმეში უკვე ჩართულია საერთაშორისო იურისტთა ჯგუფიც. რადგან პაატა ბურჭულაძე არის ავსტრიის მოქალაქე, საქმეში ასევე ჩაერთო ავსტიის იურისტთა ჯგუფი. მათ წერილები უკვე დაგზავნილი აქვთ შესაბამის უწყებებში", - აცხადებენ ფონდში.
ცნობისთვის, ფონდ "იავნანას" ყოფილ ხელმძღვანელი უკვე მეორედ, დიდი ოდენობით თანხების გაფლანგვის საქმეზე იკითხება.
ბატონო პაატა, პატივს გცემთ, როგორც პიროვნებას და თქვენი ხელოვნების თაყვანისმცემელი ვარ, პირადად მრცხვენია იმათ მაგივრად, ვინც თქვენ შეურაცხყოფა მოგაყენათ, გთხოვთ გულს ნუ გაიტეხთ.... მოვიშველიებ დიდი კონსტანტინეს სიტყვებს"ყოველი დროის ცილისმწამებლებს კარგად სცოდნიათ, რომ ადამიანის უსასტიკესი დასჯა მაშინ ხდება, როცა მას სწორედ იმაში დასდებენ ბრალს, რის წინააღმდეგაც თავად იბრძვის იგი"