რეფერენდუმის დღისადმი მიძღვნილი მსვლელობა რესპუბლიკის მოედნიდან მიმდინარეობს. მარშის მონაწილეებს მოტანილი აქვთ საქართველოსა და ევროკავშირის დროშები და პარლამენტისკენ მიემართებიან, სადაც შეკრებილ მ
საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარე, შალვა პაპუაშვილი ეხმაურება საფრანგეთის სასამართლოს გადაწყვეტილებას, რომლის თანახმად, ულტრამემარჯვენე პარტია bdquoეროვნული გაერთიანებისldquo ლიდერი, მარინ ლე პე
bdquo2024 წელს იყო 21,653 ქორწინება და 13,520 განქორწინებაldquo, ამის შესახებ სოციალურ ქსელში ბიზნესმენი გიორგი ჩუგოშვილი წერს. მისი განმარტებით, ფაქტობრივად, ყოველი 10დან 6 ქორწინება განქორწი
31 მარტს თბილისში საპროტესტო აქცია და რამდენიმე მარში გაიმართება. აქცია ლოზუნგით bdquoდგება ხალხის გაზაფხულიldquo რუსთაველის გამზირზე არის დაგეგმილი. აქციის ორგანიზატორების მიერ სოციალურ ქსელ bd
თამამად შეიძლება ითქვას, რომ საქართველო დღეს არის დამოუკიდებელი და სუვერენული როგორც არასდროს, ამის შესახებ პრემიერმინისტრმა, ირაკლი კობახიძემ მთავრობის სხდომაზე განაცხადა. როგორც კობახიძემ აღნიშნა
ჯეჯილი აღდგომის დღესასწაულის განუყოფელი ატრიბუტია. იმისთვის, რომ სააღდგომოდ ჯეჯილი საუკეთესო ფორმაში იყოს, ის დროულად უნდა დათესოთ. თუ დააგვიანეთ, არასაკმარისად იქნება გაზრდილი, თუ ადრე მოგივიდათ დათე
სამართალდამცველების მხრიდან სრული შემოწმების დროს, პირს არ უნდა მოეთხოვებოდეს სხეულის სხვადასხვა ნაწილის ერთდროულად გაშიშვლება ამგვარი პრაქტიკა, პირის მიმართ დამამცირებელი და ღირსების შემლახავი მოპყ
პროტესტის 122ე დღეს, პარლამენტთან აქცია კვლავ განახლდა და რუსთაველის გამზირი გადაიკეტა. მიმდინარე აქციას ფილარმონიიდან მსვლელობით bdquoქალების მარშიldquo, ასევე საზოგადოებრივ მაუწყებელთან შეკრებ
bdquoქვეყნის მასშტაბით, საპირფარეშოების ნაკლებობაა, არსად არ არის მოწესრიგებული, რაზეც კერძო სექტორი დიდი ხანია ვსაუბრობთ, თითქოს არაფერი, მაგრამ ეს დიდ დისკომფორტს იწვევს,ldquo ამის შესახებ რად
თბილისში, ვარკეთილში ერთერთი საცხოვრებელი კორპუსის ბინაში ხანძარი გაჩნდა, რის შედეგადაც, ერთი ადამიანი გარდაიცვალა. არსებული ინფორმაციით, გარდაცვლილი მოხუცი ქალია. ცეცხლის გამომწვევი მიზეზი ამ დროის
2024 წელს საქართველოში 39 483 ბავშვი დაიბადა, ეს კი 2014 წლის შემდეგ, ყველაზე დაბალი მაჩვენებელია. მაშინ ქვეყანაში 60 635 ბავშვი დაიბადა. საქსტატის განახლებული მონაცემების მიხედვით, 2024 წელს, საქართ
ვნახეთ, რეჟიმის რა ისტერიკა გამოიწვია bdquoმეგობარი აქტისldquo მიღებაში წინ გადადგმულმა ნაბიჯმა, როდესაც გამოვარდა რუსეთის წარმომადგენელი არალეგიტიმურ პარლამენტში მდინარაძე და გამოაცხადა, რომ ოპ
ვისაც ქვეყანაში ეკონომიკა უნდა შეექმნა და ინოვაცია შემოეტანა, ისინი მიდიან. მიგრაციას აღარ აქვს არც გენდერული ნიშანიldquo, ამის შესახებ bdquoბიზნესპრესნიუსთანldquo სოციოლოგმა ნინო ხელაძემ ის
ხელი რატომ არ გაგვიხმა გრიგოლ ვაშაძე რომ შემოვხაზეთ 2018 წელს მისი კომისიაზე მისვლის გარდა, შინაარსი იყო პოლიტიკურად ძალიან მდაბიო, ასე ეხმაურება ldquoლელო ძლიერი საქართველოსrdquo წევრი თა