აღნიშნულის შესახებ რესტორატორთა ასოციაციაში აცხადებენ. მათივე ცნობით, ერთი დღით უარს ამბობენ გატანის და ონლაინ სერვისებით სარგებლობაზე.
დაწესებულებათა ჩამონათვალი, რომლებიც მუშაობას წყვეტენ, ასე გამოიყურება:
1. „შავი ლომი“; 2. „ტაკერია“; 3. „ხაშერია“; 4. „ლეგატო“;5. „ქეთო და კოტე“; 6. „კერა“; 7. „წისქვილი ჯგუფი“; 8. „მეგრული სახლი“; 9. „სტეიკ ჰაუსი“; 10. „ზ10“; 11. „ხამანწკა ბარი“; 12. „სულიკო“; 13. „თონე“; 14.“ბარბარესთან“; 15. „ტაბლა“; 16. „წისქვილი წყნეთი“; 17. „ბლექ დოგი“; 18. „მულენი“; 19. Number 8 Brewery & Bars; 20. „ზაზანოვა“; 21. woodstok; 22. Respublika Grill Bar; 23. „ონორე“; 24. „ბიკენტიას საქაბაბე“; 25. „მარანი“; 26. „მარანი ჰოლი“; 27. „ბურგერკლასიკო“; 28. „შტელცეს სახლი“; 29. „კაფე დისქავერი“; 30. „დოლჩე დი პარადიზო“; 31. „მწვანე ტერასა“; 32. „ღვინის ბარი საფერე“; 33. „რაჭის უბანი“; 34. „ჩიქენ გაიზ“; 35. „ვერიკო“; 36. „ეისიდ ბარი“; 37. „სოფია მელნიკოვას ფანტასტიური დუქანი“; 38. Chacha Time; 39. „თამთაკი“; 40. „ჯი.ვინო“; 41. Coffee LAB; 42. „ეკლერ დე ჟენი“; 43.“ გაგრა“; 44. „ბარი ქიქოძე“; 45. „შატროვანი“; 46. „პომოდორისიმო“; 47. „საბადურები“; 48. „სტრადა; 49. „ქენდი“; 50. „თავადური“; 51. „კუდები“; 52.“ხინკლის სახლი ივერონი“; 53. „კალინა“; 54. „ბინა 37“; 55. „გალა“; 56. „ტერა ვაინი“; 57. „დარაბები“; 58. „მზიურის კაფე“; 59. „ჩაის სახლი“; 60. „მაესტრო“; 61. „ლინვილი“; 62. „კახელები ბელიაშვილზე“; 63. „კახელები“ (ლილო); 64. Prospero’s Cafe 65. „რესტორანი ზალა“; 66. “პიანი ბაზარი“; 67. „წიბახა გეიმ ქლაბი“; 68. „სახელოსნო ბარი“; 69. „სესილია“; 70. „ჯაზზ როკ კაფე“; 71. „დედაენის ბარი“; 72. „ბარი მაკულატურა“; 73. „ბარი ათონელი“; 74. Barbar’a Gastro Bar; 75. „ბაბალე“; 76. „ჩაბას ჯაზ როკ კაფე“; 77. „მეობა“; 78. „დაფნა“; 79. „პიანო“; 80. „ფასანაური“; 81. „ბერნარდი“; 82. „შემოიხედე გენაცვალე“ (მარჯანიშვილზე); 83. Bernard Sushi 84. Cecilia City Cafe; 85. „სახაჭაპურე N1“; 86. „ჩვენი“; 87. Warsteiner 88.Chef Saradjeff; 89. „ბარი ჯეირანი“; 90. Success Bar; 91. Valiko Mansion; 92. RIKEze ;93. „ალიბი“; 94. „პაბი მაკლარენი“; 95. „ბარი ჯეირანი“; 96. „ბარაკონი“; 97. Lola's sweets; 98. „ქეთის ბისტრო“; 99.“ ვერის დუქანი“; 100. „მოზაიკა ბარი“;  განაგრძეთ კითხვა