პროტესტის ნიშნად, ასზე მეტი რესტორანი სრულად შეწყვეტს მუშაობას.
აღნიშნულის შესახებ რესტორატორთა ასოციაციაში აცხადებენ. მათივე ცნობით, ერთი დღით უარს ამბობენ გატანის და ონლაინ სერვისებით სარგებლობაზე.
დაწესებულებათა ჩამონათვალი, რომლებიც მუშაობას წყვეტენ, ასე გამოიყურება:
1. „შავი ლომი“; 2. „ტაკერია“; 3. „ხაშერია“; 4. „ლეგატო“;5. „ქეთო და კოტე“; 6. „კერა“; 7. „წისქვილი ჯგუფი“; 8. „მეგრული სახლი“; 9. „სტეიკ ჰაუსი“; 10. „ზ10“; 11. „ხამანწკა ბარი“; 12. „სულიკო“; 13. „თონე“; 14.“ბარბარესთან“; 15. „ტაბლა“; 16. „წისქვილი წყნეთი“; 17. „ბლექ დოგი“; 18. „მულენი“; 19. Number 8 Brewery & Bars; 20. „ზაზანოვა“; 21. woodstok; 22. Respublika Grill Bar; 23. „ონორე“; 24. „ბიკენტიას საქაბაბე“; 25. „მარანი“; 26. „მარანი ჰოლი“; 27. „ბურგერკლასიკო“; 28. „შტელცეს სახლი“; 29. „კაფე დისქავერი“; 30. „დოლჩე დი პარადიზო“; 31. „მწვანე ტერასა“; 32. „ღვინის ბარი საფერე“; 33. „რაჭის უბანი“; 34. „ჩიქენ გაიზ“; 35. „ვერიკო“; 36. „ეისიდ ბარი“; 37. „სოფია მელნიკოვას ფანტასტიური დუქანი“; 38. Chacha Time; 39. „თამთაკი“; 40. „ჯი.ვინო“; 41. Coffee LAB; 42. „ეკლერ დე ჟენი“; 43.“ გაგრა“; 44. „ბარი ქიქოძე“; 45. „შატროვანი“; 46. „პომოდორისიმო“; 47. „საბადურები“; 48. „სტრადა; 49. „ქენდი“; 50. „თავადური“; 51. „კუდები“; 52.“ხინკლის სახლი ივერონი“; 53. „კალინა“; 54. „ბინა 37“; 55. „გალა“; 56. „ტერა ვაინი“; 57. „დარაბები“; 58. „მზიურის კაფე“; 59. „ჩაის სახლი“; 60. „მაესტრო“; 61. „ლინვილი“; 62. „კახელები ბელიაშვილზე“; 63. „კახელები“ (ლილო); 64. Prospero’s Cafe 65. „რესტორანი ზალა“; 66. “პიანი ბაზარი“; 67. „წიბახა გეიმ ქლაბი“; 68. „სახელოსნო ბარი“; 69. „სესილია“; 70. „ჯაზზ როკ კაფე“; 71. „დედაენის ბარი“; 72. „ბარი მაკულატურა“; 73. „ბარი ათონელი“; 74. Barbar’a Gastro Bar; 75. „ბაბალე“; 76. „ჩაბას ჯაზ როკ კაფე“; 77. „მეობა“; 78. „დაფნა“; 79. „პიანო“; 80. „ფასანაური“; 81. „ბერნარდი“; 82. „შემოიხედე გენაცვალე“ (მარჯანიშვილზე); 83. Bernard Sushi 84. Cecilia City Cafe; 85. „სახაჭაპურე N1“; 86. „ჩვენი“; 87. Warsteiner 88.Chef Saradjeff; 89. „ბარი ჯეირანი“; 90. Success Bar; 91. Valiko Mansion; 92. RIKEze ;93. „ალიბი“; 94. „პაბი მაკლარენი“; 95. „ბარი ჯეირანი“; 96. „ბარაკონი“; 97. Lola's sweets; 98. „ქეთის ბისტრო“; 99.“ ვერის დუქანი“; 100. „მოზაიკა ბარი“; განაგრძეთ კითხვა
2016-2017 სასწავლო-სააღმზრდელო წლისთვის რეგისტრაციის 1-ელ ივლისს დაიწყება. როგორც დედაქალაქის მერიიდან გვაცნობეს, თბილისის საჯარო საბავშვო ბაგა-ბაღებში 2016-2017 სასწავლო-სააღმზრდელო წლისთვის ელექტრონული რეგისტრაციის პროცესი ორ ეტაპად წარიმართება.
პირველი ეტაპი 1 ივლისს, 13:00 საათზე დაიწყება, რა დროსაც დარეგისტრირდებიან შემდეგი კატეგორიის ბავშვები:
ა) 100 000–ზე ქვევით სარეიტინგო ქულის მქონე ოჯახის ბავშვები (სოციალურად დაუცველი);
ბ) სსიპ "სახელმწიფო ზრუნვის სააგენტოს" ფილიალის, ჩვილ ბავშვთა სახლის ბენეფიციარები, "სახელმწიფო ზრუნვის სააგენტოს" (შესაბამისი უფლებამოსილების მქონე დაწესებულების) მოწერილობის საფუძველზე;
გ) სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე ბავშვები;
დ) იმ ოჯახის ბავშვები, რომელთა შვილი (შვილები) სარგებლობენ იმავე სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულების მომსახურებით;
ე) ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე 2015 წლის 13-14 ივნისს მომხდარი სტიქიის შედეგად დაზარალებული ოჯახების ბავშვები, ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიის შესაბამისი სტრუქტურული ერთეულების ან/და საჯარო სამართლის იურიდიული პირების შუამდგომლობის საფუძველზე.
რეგისტრაციის მეორე ეტაპი 8 ივლისს, 13:00 საათზე დაიწყება და ელექტრონულად დარეგისტრირდება ყველა კატეგორიის ბავშვი.
რეგისტრაცია შესაძლებელია მშობლის მიერ შერჩეულ მხოლოდ ერთ საჯარო ბაგა-ბაღში, თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტოს ვებ-გვერდზე http://www.kids.org.ge/
"წელს საჯარო საბავშვო ბაღებში 12 ათასი ვაკანტური ადგილი იქნება. ამასთან, მოთხოვნიდან გამომდინარე, ბაღებში არსებული სათათბირო ორგანოს რეკომენდაციის საფუძველზე, ბაგა-ბაღის დირექტორისა და სააგენტოს გადაწყვეტილებით, შესაძლებელია, სექტემბერში, სხვადასხვა ასაკობრივ ჯგუფში აღსაზრდელთა რაოდენობა გაიზარდოს", - აცხადებენ დედაქალაქის მერიაში.
მათივე ინფორმაციით, დედაქალაქის საბავშვო ბაგა-ბაღებში 2016-2017 სასწავლო-სააღმზრდელო წელი 15 სექტემბერს დაიწყება.
"აღსანიშნავია, რომ წელს, ოთხი ახალი ბაღის გახსნით, დამატებით 1500-მდე ადგილი შეიქმნა. ამასთან, მოქმედ საბავშვო ბაღებში აუთვისებელი ფართების გარემონტების შედეგად, 85 ჯგუფი შეიქმნა, რის შედეგადაც სასწავლო-სააღმზრდელო პროცესში ჩართვა 3500-მა პატარამ შეძლო", - აცხადებენ დედაქალაქის მერიაში.
სცენაზე არტისტი შეიძლება უცნაური ჩაცმულობით გამოვიდეს,მაგრამ ქუჩაში ამის გადმოტანამ გარშემომყოფებში გულისრევა არ უნდა გამოიწვიოს.
ასეთ საკითხებზე გამოხმაურება არ უნდა იყვეს და მითუმეტეს სახალხოდ, არც იბეჭდებოდეს.