სადგურის მოედნის მიმდებარედ, გოგოლის ქუჩის მცხოვრებლები პროსტიტუციის წინააღმდეგ აქციას მართავენ. ისინი გოგოლის ქუჩაზე არსებულ მდგომარეობას აპროტესტებენ.
როგორც მოსახლეობამ განაცხადა, გოგოლის ქუჩა და გოგოლის ქუჩაზე არსებული სასტუმროები გადაქცეულია საროსკიპოებად. ღამით იქ თავს იყრის მთვრალი ხალხი, რომლებიც ხშირად ჩხუბობენ და ადგილობრივ მცხოვრებლებს მშვიდად ყოფნის საშუალებას არ აძლევენ.
აქციის მონაწილეების თქმით, ასეთი ვითარება ამ ქუჩაზე დაახლოებით 25 წელია, რაც გრძელდება, თუმცა სამართალდამცველ უწყებებს რეაგირება არასდროს მოუხდენიათ. მოსახლეობა საპატრულო პოლიციას და შინაგან საქმეთა სამინისტროს ერთკვირიან ვადას აძლევს გოგოლის ქუჩაზე პრობლემის მოსაგვარებლად, წინააღმდეგ შემთხვევაში საპროტესტო აქციები უფრო მწვავე ფორმებს მიიღებს.
საპროტესტო აქციაზე არასამთავრობო ორგანიზაცია "ხალხის ხმის" ხელმძღვანელი ნიკა მემანიშვილი დააკავეს. ის ერთ-ერთი სასტუმროს წინ საღებავით ცდილობდა წარწერის გაკეთებას, რა დროსაც პატრულმა დააკავა. როგორც პატრულმა მემანიშვილს დაკავებამდე განუმარტა, იგი დაკავებულია ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 150-ე მუხლით, რაც იერსახის დამახინჯებას გულისხმობს.
გოგოლის ქუჩაზე მიმდინარე აქციაზე იმყოფება ასევე "თავისუფალი დემოკრატების" ერთ-ერთი ლიდერი ზურაბ აბაშიძე.
სხვისი ფულის გაფლანგვაზე და უმიზნოთ დახარჯვას რატომღაც ნორმალურად უყურებენ. აბა თავისი იყოს? ერთ თეტრს არ შეარჩენენ არავის. ძალიან სამართლიანიც იქნება თუ თუნდაც დიდ ჯარიმას დააკისრებენ... რამდენი წელია მათგან გამწარებული ხალხი უშედეგოდ სამარტალს ეძებს... მაგისთანა ფირმები კიდევ ბევრია საქართველოში, თანხა გაფლანგული და ფირმა ატასჯერ გადაყიდული კვალის დაბნევის მიზნით...
გოგოლის ქუჩას იერსახეს უკარგავენ რაღაცეების ჩხაპნით??? ვაი თქვენს პატრონს.ღმერთმა დამპატიმრებელი და ბრძანების გამცემი აცხოვროს მასეთ პირობებში,მთელი დარჩენილი ცხოვრება.