აზიური ფაროსანას გამო, ბათუმის 23-ე საბავშვო ბაღში სასწავლო პროცესი შეწყდა. როგორც ბათუმის საბავშვო ბაღების გაერთიანების დირექტორი, ნატალია ზაქარეიშვილი აცხადებს, შენობაში სადეზინფექციო სამუშაოები ტარდება, სასწავლო პროცესი კი ხვალაც შეწყვეტილი იქნება, ვიდრე აზიური ფაროსანას წინააღმდეგ ყველა საჭირო პროცედურა არ ჩატარდება.
მისივე თქმით, მწერები გუშინ ბაღის ხელმძღვანელმა შენიშნა.
"ბათუმში, 23-ე საბავშვო ბაღში აზიური ფაროსანა გუშინ დავაფიქსირეთ. ამიტომ, 9-10 ოქტომბერს სასწავლო პროცესი შევწყვიტეთ. სადეზინფექციო სამუშაოები ამ დრომდე მიმდინარეობს", - განაცხადა ნატალია ზაქარეიშვილმა.
თავისუფალი სტილით მოჭიდავე ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი ოლიმპიური ჩემპიონია. რიოს ოლიმპიადის ფინალში ქართველმა მოჭიდავემ იაპონელი რეი ჰიგუჩი დაამარცხა.
ეს საქართველოს დელეგაციისთვის მეორე ოქროს მედალია, მთლიანობაში კი - მეექვსე მედალი. საქართველოს ოქროს მედლები ლაშა ტალახაძემ (ძალოსნობა) და ვლადიმერ ხინჩეგაშვილმა (თავისუფალი ჭიდაობა) მოუტანეს, ვერცხლის მედალი ვარლამ ლიპარტელიანმა (ძიუდო), ხოლო ბრინჯაოს მედლები - ლაშა შავდათუაშვილმა (ძიუდო), შმაგი ბოლქვაძემ (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა) და ირაკლი თურმანიძემ (ძალოსნობა) მოიპოვეს. ვლადიმერ ხინჩეგაშვილმა დღევანდელ შეჯიბრში ასპარეზობა მერვედფინალიდან დაიწყო. პირველ ორთაბრძოლაში ქართველმა ფალავანმა ყაზახი ნურისლამ სანაევი დაამარცხა, მეოთხედფინალში აზერბაიჯანელი ჰაჯი ალიევი და ნახევარფინალში ვლადიმირ დუბოვი.