რუსული კომპანია "იანდექს ტაქსის" მძღოლმა საპატრულო პოლიციას მიმართა და განაცხადა, რომ ურთიერთშელაპარაკების ნიადაგზე სიტყვიერი და ფიზიკური შეურაცხყოფა მიაყენეს.
როგორც შინაგან საქმეთა სამინისტროს პრესსამსახურში განაცხადეს, საპატრულო პოლიციამ მიმართვაზე შესაბამისი რეაგირება მოახდინა.
"მომხდართან დაკავშირებით ერთი პირი ადმინისტრაციული სამართალდარღვევათა კოდექსის 166-ე მუხლით დააკავეს, რაც წვრილმან ხულიგნობას გულისხმობს, უშუალოდ გამოძიება კი "სისხლის სამართლის კოდექსის" 125-ე მუხლით დაიწყო", - აცხადებენ შსს-ში.
"იანდექს ტაქსი" თბილისში - დაარღვია თუ არა რუსულმა კომპანიამ კანონი?
რუსული კომპანია "იანდექს ტაქსი" ქართულ ბაზარზე 23 აგვისტოს შემოვიდა, რასაც საზოგადოების გარკვეული ნაწილის პროტესტი მოჰყვა, გამომდინარე იქიდან, რომ "იანდექსის" ოფიციალურ ვებ-გვერდზე საქართველოს რუკა აფხაზეთისა და ცხინვალის გარეშეა დატანილი. შესაბამისად, კომპანია "ოკუპირებული ტერიტორიების შესახებ საქართველოს კანონს" არღვევს. თავად "იანდექს ტაქსის" წარმომადგენლობა ამ ბრალდებას უარყოფს.
იმიტომაც ვერ სარგებლობს პოპულარობით საზოგადოების დანარჩენ ნაწილში.