ლენტეხში, სოფელ ზესხოს ტყეში ხანძარი ლიკვიდირებულია
ლენტეხში, სოფელ ზესხოს ტყეში გაჩენილი ხანძარი ლიკვიდირებულია. როგორც "ინტერპრესნიუსს" რაჭა-ლეჩხუმისა და ქვემო სვანეთის რწმუნებულ-გუბერნატორმა, არჩილ ჯაფარიძემ განუცხადა, ცეცხლი სრულად ლიკვიდირებულია და ახალი კერების გაჩენის საშიშროება აღარ არის.
შეგახსენებთ, რომ ლენტეხში, სოფელ ზესხოს ტყეში ხანძარი 4 დღის წინ გაჩნდა.
ცეცხლის ჩაქრობის სამუშაოებში, როგორც საგანგებო სიტუაციების მართვის, ასევე მთელი რეგიონის სატყეო სამსახურის თანამშრომლები მონაწილეობდნენ. საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ინფორმაციით, ადგილობრივი მეხანძრე-მაშველების გარდა, ადგილზე მუშაობდნენ თბილისის, შიდა ქართლის და იმერეთის მეხანძრე-მაშველებიც.
(6)
არ დამბლოკოთ..
02 ოქტომბერი , 2018 04:10
ჩინეთის ეკონომიკა ძლიერდება, მაგრამ ჩინეთზე მიბმულ საქართველოზე, დადებითად საერთოდ არ აისახება. როდესაც საერთაშორისო ბაზარზე ნავთობის ფასი აიწევს, ჩვენთანაც, ბენზინის ფასი მთავრობის აურზაურით აიწევს. ხოლო როდესაც ნავთობის ფასი დაიწევს, აქ ბენზინის ფასი მაინც მატულობს და მთავრობას პირი წყლით აქვთ ამოვსებული. ჩვენ "უპატრონო", ქვეყანა ვართ. აქვე მინდა ლირიკული გადახვევა მოვახდინო. რაც ქვეყანა ჩინელებით, არაბებით, თურქებით, ირანელებით და მსოფლიოს გაღლეტილი ხალხით შეივსო, საქართველოს ეკონომიკა "არნახული" ტემპით წავიდა წინ.