თავდაცვის სამინისტროს სამხედრო პოლიციიდან 100-მდე თანამშრომელი გაათავისუფლეს
თავდაცვის სამინისტროს სამხედრო პოლიციიდან 100-მდე თანამშრომელი გაათავისუფლეს. აღნიშნულ ინფორმაციას გენერალური შტაბის ხელმძღვანელის მოადგილე შალვა ჯაბახიძე ადასტურებს.
როგორც სამსახურიდან გათავისუფლებული პირები აცხადებენ, მათ განუმარტეს, რომ შტატები შემცირდა. გენერალური შტაბის ხელმძღვანელის მოადგილის განმარტებით, მომხდარი მთავრობის გადაწყვეტილებას არ უკავშირდება და ეს უწყების ხედვა იყო.
"ჩვენი მიზანია, რომ სამხედრო პოლიციის ბატალიონები იყვნენ გასამხედროებული ქვედანაყოფები, სადაც იმსახურებენ არანაკლებ ერთკონტრაქტავლილი სამედროები და ოფიცრებიც, რომლებსაც აქვთ ძირითადად სამხედრო განათლება მიღებული და სამხედრო პოლიციის მიმართულებითაც არიან განვითარებული. ეს იყო მიზეზი მათი გათავისუფლების. ამ ფორმით არ დარჩება სამხედრო ბატალიონები. ვაპირებთ მათ ოპტიმიზაციას. ერთ-ერთი მიზეზი არის გაბერილი შტატები", - აღნიშნა ჯაბახიძემ.
ჯაბახიძის კომენტარს ტელეკომპანია "იმედი" ავრცელებს.