საქართველოს მოსახლეობა 2070 წელს 2 992 000, 2080 წელს - 2 771 000, 2090 წელს 2 514 000, 2 100 წელს კი , 2 438 000 იქნება, - ამის შესახებ Populationpyramid.net იუწყება.
საიტზე განთავსებული მონაცემები გაეროს ეკონომიკისა და სოციალური საკითხების დეპარტამენტის მიერ გამოქვეყნებულ კვლევას ემთხვევა, სადაც მსოფლიოში მოსახლეობის განაწილებაზეა საუბარი.
როგორც ჩანს, წლების ზრდასთან ერთად, მოსახლეობის კლების ტენდენცია შეინიშნება. მაგალითად, თუ 2050 წელს საქართველოში 3 483 000 მაცხოვრებელი იქნება, 2060 წელს მათი რაოდენობა 3 247 000-მდე შემცირდება.
მიიღებს თუ არა რეალურ სახეს Populationpyramid-ის პროგნოზები, დრო გვიჩვენებს.
ნათქვამია საქართველო ქართველების გარშეო და ასეც არის,როცა ადამიანს არაფრის საშვალებას იძლევ რომ იარსებოს ,წავა ქვეყნიდან აბა რას იზავს,მე მაინც მგონია რომ ყველაფერი დაგეგმილია.
ერთი ინფორმაცია დაავიწყდათ, რომ 2070 წელში საქართველოში ქართველები საერთოდ აღარ იქნებიან, მაგრამ სხვა ეროვნების ადამიანები, მსოფლიოში კლიმატის ცვლილებასა და წყლის რესურსების შემცირების გამო, ამ სამოთხესავით ქვეყანას მოაწყდება და 10 მილიონზე მეტი არაქართველი იცხოვრებს. 2 მილიონზე მეტი მარტო აფხაზეთში იქნებიან აფხაზები და ქართველები კი აღარ იქნებიან თუ ასე უტვინოდ გავაგრძელებთ ცხოვრებას!