საკრებულოს თავმჯდომარის თქმით, მოვაჭრეებისთვის შესაძლოა, კრედიტებზე შეღავათების გაკეთება მოხდეს
ვინ არის პასუხისმგებელი, ამაზე საუბარი ნაადრევია, - ამის შესახებ საკრებულოს თავმჯდომარემ გიორგი ალიბეგაშვილმა ჟურნალისტებთან "ბავშვთა სამყაროში" გაჩენილი ხანძრის შესახებ დასმული კითხვის კომენტირებისას განაცხადა.
გიორგი ალიბეგაშვილმა "ბავშვთა სამყარო" და მისი მიმდებარე ტერიტორია დაათვალიერა და ჟურნალისტებთან საუბარში აღნიშნა, რომ აუცილებელია დროული გამოძიება.
ალიბეგაშვილის თქმით, საკრებულო და მთავრობა ყველაფერს გააკეთებენ იმისთვის, რომ მოხდეს დაზარალებული ადამიანებისთვის თანაგრძნობის აღმოჩენა.
"შენობა არის შიგნიდან მთლიანად დეფორმირებული. სამწუხაროდ, შესვლა ვერ ხერხდება რადგან ბეტონის ფილა დაზიანებულია და შეიძლება ნებისმიერ დროს ჩამოინგრეს. როგორც ჩანს, შენობა დასანგრევია. რაც შეეხება დაზარალებულ თანამოქალაქეებს, სამწუხაროა და მათ ჩვენ თანავუგრძნობთ. ისინი მუნიციპალიტეტის და მთავრობის მხრიდან მიიღებენ ყველანაირ დახმარებას. ვინ არის პასუხისმგებელი, ამაზე საუბარი ნაადრევია. ყველაფერი დადგინდება. ადმინისტრაციის დადანაშაულებას არ ვიჩქარებთ და დასკვნებს ვერ გამოვიტანთ წინასწარ. დამნაშავეს დაადგენს გამოძიება", - განაცხადა გიორგი ალიბეგაშვილმა.
მისივე თქმით, შესაძლოა, მოქალაქეებისთვის მოხდეს კრედიტებზე შეღავათების გაკეთება და სწორედ ამ კუთხით მოხდეს მათი დახმარება.