გარკვეული კატეგორიის მოქალაქეები 31 ოქტომბრამდე პირადობის მოწმობის აღებას უფასოდ შეძლებენ
გარკვეული კატეგორიის მოქალაქეები 31 ოქტომბრამდე პირადობის მოწმობის აღებას უფასოდ შეძლებენ. საარჩევნო სიის დახვეწის პროექტის ფარგლებში, პირადობის მოწმობის უფასოდ გაცემა გუშინ დაიწყო და 31 ოქტომბრამდე გაგრძელდება.
აქციის ფაგრლებში, პირადობის მოწმობის აღებას უფასოდ შეძლებს მოქალაქეთა შემდეგი კატეგორია, კერძოდ, რომელთაც არ გააჩნიათ არც ერთი მოქმედი პირადობის დამადასტურებელი დოკუმენტი (პირადობის მოწმობა, პასპორტი);
რომელთა რეგისტრაციის მისამართი ფიზიკურად აღარ არსებობს (არასრული/არარსებული ან ლიკვიდირებული მისამართი);
მონაცემთა ბაზაში უსურათო/უხარისხო ჩანაწერის მქონე მოქალაქეები;
რეგისტრაციიდან მოხსნილი საქართველოს მოქალაქეები;
მისამართის გარეშე რეგისტრირებული პირები, თუ ისინი რეგისტრაციას გაივლიან იდენტიფიცირებად მისამართზე.
აქცია შეეხება სრულწლოვან და იმ პირებს, რომელთაც აქციის დასრულებამდე უსრულდებათ 18 წელი.
აქციის თაობაზე დეტალური ინფორმაციის მიღება შესაძლებელია სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოსა და იუსტიციის სახლის ვებგვერდებზე (sda.gov.ge; psh.gov.ge); სკაიპის მისამართსა (sda.gov.ge) და ტელეფონის ნომრებზე: 2 405 405 და 240 10 10.
16 თებერვალი , 2017 13:02
დააკონკრეტეთ, პირადობის მოწმობა რომელი? თუ უკვე მხოლოდ ერთადერთი მოიაზრება ე.წ.ID ბარათი, მაშინ როცა კანონი ძირითად პირადობის მოწმობად ადგენს პირადობის მოწმობას არაელექტრონული ინფორმაციის შემცველობით, რომელსაც პრინციპულად არ იძლევით პროექტის ჩავარდნის შიშით.