ეგვიპტის ჩრდილოეთ ნაწილში, ქალაქ ტანტაში მდებარე კოპტურ ეკლესიაში მომხდარ აფეთქებას, სულ მცირე, 30 ადამიანის სიცოცხლე ემსხვერპლა. ინფორმაციას ამის შესახებ "ალ-ჯაზირა" ავრცელებს.
ეგვიპტის სახელმწიფო ტელევიზიის ცნობით, დაშავებულია 70-ზე მეტი ადამიანი. აფეთქებაზე პასუხისმგებლობა ამ დროისთვის არც ერთ ექსტრემისტულ დაჯგუფებას საკუთარ თავზე არ აუღია. უცნობია აფეთქების გამომწვევი მიზეზიც.
"ალ-ჯაზრას" ინფორმაციით, ეგვიპტეში მცხოვრები ქრისტიანები ისლამისტების თავდასხმის სამიზნე ხშირად ხდებიან. დეკემბერში კაიროში მდებარე კოპტურ ეკლესიაში მომხდარ აფეთქებას 25 ადამიანის სიცოცხლე ემსხვერპლა.
თბილისში, ჭანტურიას ქუჩიდან თავისუფლების მოედნამდე, დღეს, 14.00 საათიდან საავტომობილო გზა გადაიკეტება. როგორც შს სამინისტროში განაცხადეს, ტრანსპორტის მოძრაობის აკრძალვის მიზეზი რუსთაველის გამზირზე დაანონსებული აქციაა. უწყების ინფორმაციით, მოძრაობა შესაძლებელი იქნება თავისუფლების მოედნის მიმდებარე ქუჩებზე.
დღეს, 14:30 საათზე, რუსთაველის გამზირზე, სამაუწყებლო კომპანია "რუსთავი2"-ის მხარდამჭერი აქცია გაიმართება.