ე.წ ციანიდის საქმეზე შორენა თეთრუაშვილი მზად არის გამოძიებას დაეხმაროს
ქალბატონ შორენასთან ოფიციალური მიმართვა მისი დაკითხვის თაობაზე ამ დრომდე არ შემოსულა. თუ პროკურატურის მხრიდან ასეთი მცდელობა იქნება, გიდასტურებთ საპატრიარქოს და ქალბატონ შორენას პოზიციას, ის, რა თქმა უნდა, მიიღებს მონაწილეობას, - ამის შესახებ ჟურნალისტებს, პატრიარქის მდივანმა, დეკანოზმა მიქაელ ბოტკოველმა განუცხადა.
მისივე თქმით, თუ საგამოძიებო უწყებებს შორენა თეთრუაშვილთან კითხვები გაუჩნდებათ, იგი მზად არის მონაწილეობა მიიღოს და დაეხმაროს ძიებას, დეკანოზ გიორგი მამალაძის საქმესთან დაკავშირებით.
"ქალბატონი შორენა პასუხისმგებლიანი ქალბატონია. თუკი მასთან დაკავშირებით საგამოძიებო უწყებებს გაუჩნდებათ შეკითხვები, ქალბატონი შორენა მზად არის, მიიღოს მონაწილეობა და დაეხმაროს ძიებას ამ საკითხში. ასევე მოიქცევა საპატრიარქოს ყველა მაღალი რანგის თანამშრომელი, თუნდაც ეს მე მეხებოდეს. მეც მზად ვარ, მივიღო მონაწილეობა, თუ გამოძიებას ჩემს მიმართაც გაუჩნდება კითხვები. ამ დრომდე ქალბატონ შორენასთან ოფიციალური მიმართვა მისი დაკითხვის თაობაზე არ შემოსულა. თუ პროკურატურის მხრიდან ასეთი მცდელობა იქნება, გიდასტურებთ საპატრიარქოს და ქალბატონ შორენას პოზიციას, ის, რა თქმა უნდა, მიიღებს მონაწილეობას", - განაცხადა დეკანოზმა მიქაელმა.