თბილისის მეტროპოლიტენის ახმეტელი-ვარკეთილის ხაზზე გარკვეული დროით მატარებლების მოძრაობა შეჩერებული იყო. როგორც "თბილისის სატრანსპორტო კომპანიაში" განაცხადეს, დღეს, 08:55 საათზე, მეტროსადგურში "ნაძალადევი" ერთი მოძრავი შემადგენლობა დაზიანდა, რის გამოც საჭირო გახდა ახმეტელი-ვარკეთილის ხაზზე მატარებლების მოძრაობის შეჩერება.
კომპანიაში აცხადებენ, რომ "ნაძალადევიდან" დაზიანებული მოძრავი საშუალების გადაყვანა გახდა საჭირო, რის შემდეგაც 09:30 საათზე ახმეტელი-ვარკეთილის ხაზზე მოძრაობა აღდგა.
მომხდარის გამო საბურთალოს ხაზზე მეტროპოლიტენის მუშაობა არ შეჩერებულა.
ბათუმისა და ლაზეთის მიტროპოლიტის, მეუფე დიმიტრის ინფორმაციით, პატრიარქის დაცვის უფროსი სოსო ოხანაშვილი თანამდებობიდან გადადგა. ამის შესახებ მეუფე დიმიტრიმ "ტვ პირველს" სატელეფონო ჩართვისას განუცხადა.
"მე რამდენადაც მაქვს ინფორმაცია, მგონი გადადგა.
არ ვარ თბილისში, ახლა მოვდივარ. მე რა ინფორმაციაც მაქვს, მოხდა მთელი შემადგენლობით დაცვის შეცვლა",- განაცხადა მეუფე დიმიტრი.