უკრაინელი ბიზნესმენი ლეონიდ ჩერნოვეცკი 10 000-ლარიან ჯილდოს აწესებს მათთვის, ვინც 80 წლის ქალის მძარცველებზე ინფორმაციას მიაწვდის.
ამის შესახებ ბიზნესმენი "ფეისბუქზე" წერს.
"რა ნაძირალა უნდა იყო, რომ მოხუცს თავს დაესხა, სცემო და ბოლო ფული წაართვა! ნუთუ ქართველები მოხუცების პატივისცემისა და თანაგრძნობის ტრადიციებს კარგავენ?!
ჩემი გვერდის ძვირფასო სტუმრებო, თუ რომელიმე თქვენგანი ფლობს დეტალურ ინფორმაციას ამ საშინელი შემთხვევის და ამ ქალბატონის საჭიროებების შესახებ, - მე მზად ვარ, მას დახმარება გავუწიო და ვაწესებ ჯილდოს 10 000 ლარის ოდენობით, ვინც მოგვცემს ამ მოძალადეების შესახებ ინფორმაციას. მოწოდებული ინფორმაციის სანაცვლოდ ჯილდოს გაცემის პირობები გამოქვეყნდება უახლოესი 5 დღის განმავლობაში", - წერს ჩერნოვეცკი "ფეისბუქზე".
საუბარია 13 მარტს, თბილისში, სანზონაში მომხდარ ფაქტზე. 80 წლის ლუბა ჯანგირაშვილს ფიზიკურად რამდენიმე პირი გაუსწორდა. თავდამსხმელებმა სახლიდან სამი ათასი დოლარი წაიღეს. რაც შეეხება დაზარალებულს, მას სახის ძვლების მრავლობითი მოტეხილობა ჰქონდა.
გთხოვთ მოთმინებით მოეკიდოთ. "ასეთი რამ ყველგან ხდება, მათ შოროს რუსეთშიც"
ხო,ასე ცხოვრება უფრო იოლია, მიუხტება მოხუცს, დაუნდობლად სცემს, გამოგლეჯს ფულს,გამოეთრევა და დაიკმაყოფილებს მის აღვირახსნილ,გახრწნილ და დამპალი სულის საჭიროებებს. მერე, რომ დაეგდება მძორივით,კიდევ ამოიღებს მიზანში მომდევნო მსხვერპლს, რათქმაუნდა მოხუცს,აბა კაცი რომ იყოს, ამას ხომ არ იკადრებდა.იქნებ გაიმართლოს კიდეც თავი, ქვეყანაში ხომ სამუშაო ადგილები არ არის, რომ თავი იჩინოს, ან ისეთი სამუშაო ადგილი შესთავაზეს,მას რომ არ ეკადრება. რა ქნას სოციალური ფონი ძიმეა ..........ნაძირალა,შენნაირები ამძიმებენ ქვეყანას.სამართალდამცავ ორგანოებს მივმართავ, ძალიან გთხოვთ, სამაგალითოდ, კანონის მთელი სიმკაცრით დასაჯეთ ეს პირუტყვი.