თბილისში, ყაზბეგის გამზირზე ავტომანქანა ჯერ მგზავრთა მოსაცდელ გაჩერებაზე, შემდეგ კი იქვე მდგომ პრესის ჯიხურებში შევარდა. ავტოსაგზაო შემთხვევა გამთენიისას მოხდა.
არსებული ინფორმაციით, მანქანა სავარაუდოდ, დიდი სიჩქარით მოძრაობდა. როგორც თვითმხილველები აცხადებენ, მძღოლმა - ახალგაზრდა გოგომ საჭე ვერ დაიმორჩილა და სავალი ნაწილიდან გადავიდა. მძღოლი სასწრაფო დახმარების ბრიგადამ საავადმყოფოში გადაიყვანა.
როგორც "ინტერპრესნიუსს" შინაგან საქმეთა სამინისტროში განუცხადეს, მომხდარის შედეგად ერთი ადამიანი - ავტომანქანის მძღოლი დაშავდა. გამოძიება "სისხლის სამართლის კოდექსის" 276-ე მუხლის პირველი ნაწილით დაიწყო, რაც ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესის დარღვევას გულისხმობს იმის მიერ, ვინც ამ სატრანსპორტო საშუალებას მართავს, რამაც ჯანმრთელობის ნაკლებად მძიმე დაზიანება გამოიწვია.
ხატია! თქვენ ადვიკატად გამოდგებით. რომ არ დაეკონკრეტებიათ მაშინ თავისთავად ყველა წამკითხველი იგულისხმებდა რომ საჭესთან მამაკაცი იჯდა, მაგრამ სინამდვილეში მამაკაცი კი არა ქეციანი თხა იჯდა. მამაკაცებსაც მოსდით ასეთი შემთხვევა მაგრამ უფრო იშვიათად. რაც არ არის ქალის საქმე ნუ ეკვეხებიან. ვის აწონებენ თავს და ვის ჯიბრზე ყიდულობენ მანქანებს? ქალი საჭესთან და ნასვამი მამაკაცი საჭესთან ერთიდა იგივეა. რატომ აგდებთ სხვის სიცოცხლეს საფრთხეში? ქალბატონებისათვის პრაქტიკული გამოცდები უნდა გამკაცრდეს რაც შეიძლება. საჯესთან უნდა დაჯდნენ მხოლოდ ამ საქმეში ღირსეული ქალბატონები რომლებიც მართვაში კაცებს არ ჩამოუვარდებიან
როგორ არ აღნიშნავენ მამაკაცსაც, - მაგალითად, მანქანას შუახნის მამაკაცი (ახალგაზრდა, ხანშიშესული) მამაკაცი მართავდაო, არ გსმენიათ მედიიდან? ისე, სიმართლე ითქვას, გენდერულ სოლიდარობას რომ თავი დავანებოთ, ეს პატარა გოგოშკები უფრო არიან ავარიული სიტუაციის შემქმნელიები სტატისტიკურად. არ იციან ტარება და მამიკოები, ბიძიკოები, სამსახურის უფროსიკოები მასობრივად ეხმარებიან მართვის მოწმობის აღებაში.. ავტომატიკის ცალკე გამოყოფამ სულ გააფუჭა სიტუაცია..