ერთ-ერთი მსხვილი პროექტი, რომელიც წელს გვაქვს დაგეგმილი, პეკინის ქუჩის რეაბილიტაციაა, რომელიც ზაფხულში განხორციელდება, - ამის შესახებ Allnews.ge-ს თბილისის მერის მოადგილემ, ირაკლი ლექვინაძემ განუცხადა.
სამუშაოების გამო, ზაფხულში პეკინის ქუჩა დროებით გადაიკეტება. გზის საფარის რეაბილიტაციის სამუშაოები, საცობების განმუხტვისა და საგზაო უსაფრთხოების უზრუნველყოფის მიზნით დაგეგმილი ღონისძიებების ფარგლებში განხორციელდება.
გარდა ამისა, თბილისის მერიის გეგმის მიხედვით, 2017 წელს, მარშალ გელოვანისა და ახვლედიანის გზის დამაკავშირებელი მონაკვეთის მშენებლობა, ნაფეტვრები-ახალდაბის დამაკავშირებელი ახალი გზის პროექტირება, თბილისი-რუსთავის დამაკავშირებელი მაგისტრალის მშენებლობის დასრულება, ვაშლიჯვრიდან მარშალ გელოვანის გამზირის მიმართულებით ესტაკადის მოწყობა და რამდენიმე ხიდის რეაბილიტაცია იგეგმება.
პეკინზე აუცილებელია წყალსადენის ძველი 900 მმ-იანი ჟანგიანი მილის გამოცვლა, ასფალტის საფარიც მცოცავი ნიადაგის გამო ზიანდება, რადგან დაზიანებული მილიდან წყალი ჟონავს და რეცხავს გრუნტს
ავლაბარში წურწუმიის ქუჩის რეაბილიტაცია იწყება უკვე უახლოეს დღეებში.