გორის რაიონის რამდენიმე სოფელი სეტყვამ დააზარალა
გორის მუნიციპალიტეტის რამდენიმე სოფელი ძლიერმა წვიმამ და სეტყვამ დააზარალა. მარცვლეულის ნათესები და ბოსტნეული კულტურების დიდი ნაწილი განადგურებულია.
"ფაქტობრივად, აღარც ხილი გვაქვს და აღარც ბოსტნეული. მოსავლის 80% განადგურებულია. ჯერ გაზაფხულის ყინვებმა გაანადგურა კურკოვანი ხილი, ახლა კი სეტყვაც დაემატა და მთლიანად განადგურდა პომიდვრისა თუ კომბოსტოს ნარგავები.
მოსახლეობის უმრავლესობას მოსავალი დაზღვეული არ გვქონდა. ხალხს იმდენად უჭირს, რომ დაზღვევისთვის საჭირო თანხაც არ გააჩნია”, - განაცხადა სოფელ ვარიანში მცხოვრებმა ნიკოლოზ კერესელიძემ.
შიდა ქართლის ტერიტორიაზე რამდენიმე დღეა წვიმს.
თამარი.
20 მაისი , 2017 18:05
მსოპლიოსჰი ყველაპერი ვიტარდება ასევე სოპლის მეურნეობასჰიც არის ცვლილებები. საქარტველოს გლეხობა ისევ ისე ბრინჯაოს ხანის დროის ხერხებიტ მისდევენ მიწის დამუშავებას . ამაშისახელმწიპოცაა დამნაშავე. ბოდიში და სყლ ერტ ადგილზე ჰკიდიატ სოპელიც და მეურნეობაც როცა მტავრობის99% პროცენტი პარლამენტარებისა სოპლებიდან არიან. <br /> რომელიმეს მოუვიდა აზრად რომ გადახედოს მსოპლიოს ამ მხრივ წინ რიტ არიან? ცარიელა ტოხიტ და კუნტებიტ აღარ მუშაობენ .<br />ასევე გაუმჯობესებულია დამცავი სისტემებიც, სეტყვის, საქონლისგან და მავნე ბაალახისგან. მაგრამ ჰკიდიატ ტვიტონ ხომ არ წვალობენ და რაც მტავარია გრილ და ყბილ კაბინეტებსჰი ჯდომიტ მისდიტ პრემიები.<br />სახელმწიპოს გლეხი და მუშა ტუ არ უნდა მა რიტ აპირებს არსებობას ? გლეხს და მუშას კი პირობების შეწყობა უნდა ტორემ დანარჩენებს სკამები და ოტახები ესიზმრებატ. <br /> ზარალს უხდიან ახლა ტავიდან სჰეუწყვეტ ხელი და ამდენი ზარალის გადახდასაც არავინ მოგტხოვტ.