22 სექტემბრამდე საქართველოში ნარჩუნდება უმეტესად უნალექო ამინდი, ჰაერის ტემპერატურა მნიშვნელოვნად არ იცვლება. დასავლეთ საქართველოში კვლავ შენარჩუნდება 32-37 გრადუსამდე შიდა რაიონებში, მთიან რაიონებში 31-36 გრადუსი, სანაპირო რაიონებში 27-დან 32 გრადუსამდე. აღმოსავლეთ საქართველოში ტემპერატურა რამდენიმე გრადუსით იქნება დასავლეთთან შედარებით განსხვავებული, შესაბამისად აქაც ნარჩუნდება სიცხეები.
გარემოს ეროვნული სააგენტოს მოკლევადიანი პროგნოზების დეპარტამენტის უფროსის, დოდო გვაზავას ინფორმაციით, მთასა და ბარში 29-34 გრადუსი სითბოა მოსალოდნელი, და 22 სექტემბრიდან ტემპერატურა რამდენიმე გრადუსით დაიკლებს.
"სანაპირო რაიონებში 21-დან 25 გრადუსამდე. შიდა რაიონებში ალბათ 28-33. განსხვავება დიდი არ არის. ასევე მოსალოდენლია ხანმოკლე წვიმაა მოსალოდნელი, ზოგიერთ რაიონში.
აღმოსავლეთ საქართველოში ტემპერატურა დასავლეთის მსგავსად არ შემცირებულა, ჰაერის ტემპერატურის კლება უფრო დასავლეთ საქართველოზე იმოქმედებს, ვიდრე აღმოსავლეთზ", - აღნიშნა დოდო გვაზავამ.
რაც შეეხება თბილისს, დედაქალაქში შენარჩუნდება 30-დან 33 გრადუსამდე სითბო. 22 სექტემბერს აღმოსავლეთ საქართველოში ტემპერატურის მკვეთრი კლება მოსალოდნელი არ არის, შესაძლოა, დაახლოებით 1 გრადუსით დაიკლოს.