დღეიდან გამოიდარებს - მოსალოდნელია თუ არა ტემპერატურის მატება?
დღეიდან საქართველოში გამოიდარებს. როგორც "ინტერპრესნიუსს" გარემოს ეროვნული სააგენტოს ჰიდრომეტეოროლოგიური პროგნოზების სამსახურის უფროსმა სვეტლანა ნიორაძემ განუცხადა, უნალექო ამინდია მოსალოდნელი თბილისშიც.
დასავლეთ საქართველოს დაბლობში დღისით ჰაერის მაქსიმალური ტემპერატურა დღეს 25 გრადუსი იქნება, აღმოსავლეთ საქართველოს ბარში – 15–20 გრადუსი; თბილისში – 14 გრადუსი.
6–7 ოქტომბერს საქართველოში უმეტესად უნალექო ამინდია მოსალოდნელი. ზემო იმერეთსა და კოლხეთის დაბლობზე დროგამოშვებით იქროლებს ძლიერი ქარი, რომლის სიჩქარე 17–22 მეტრი წამში იქნება.
6 ოქტომბერს დასავლეთ საქართველოს დაბლობში დღისით ჰაერის მაქსიმალური ტემპერატურა 23–28 გრადუსი იქნება, აღმოსავლეთ საქართველოს ბარში – 16–21 გრადუსი; თბილისში – 17 გრადუსი.
7 ოქტომბერს დასავლეთ საქართველოს დაბლობში დღისით ჰაერის მაქსიმალური ტემპერატურა 30 გრადუსამდე მოიმატებს, აღმოსავლეთ საქართველოს ბარში 25 გრადუსი იქნება, თბილისში კი, 19 გრადუსი.