ქსელზე ახალი აბონენტების მიერთების მიზნით 29 იანვარს ელექტრომომარაგება დროებით შეიზღუდება. შეზღუდვა შეეხება:
დიდგორის რაიონი
14 საათიდან 15 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: სოფლების ტაბახმელას და შინდისის მაცხოვრებლებს.
კრწანისის რაიონი
11 საათიდან 13 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ავთანდილის, ოქროყანის, ამაღლების, შინდისის, მესხის, სავანელის, გერგეთის და შხეფისქუჩების მაცხოვრებლებს.
ჩუღურეთის რაიონი
13 საათიდან 14 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: აღმაშენებლის გამზირის (ნაწილობრივ), სანკტ-პეტერბურგის და მარჯანიშვილის ქუჩების მაცხოვრებლებს.
ისნის რაიონი
11 საათიდან 13 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ნავთლუღის, ჰოლბრუკის, იუნკერთა და რთველაძის ქუჩების მაცხოვრებლებს.
საბურთალოს რაიონი
11 საათიდან 12 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ყაზბეგის გამზირის (ნაწილობრივ), თამარაშვილის, ქუთათელაძის, მაღალაშვილის, გეგეჭკორის, ლორთქიფანიძის, უნივერსიტეტის, ჩახავას, ჩხეიძის და მარიკა ბარათაშვილის ქუჩების მაცხოვრებლებს.
რაც შეეხება გაზის მიწოდებას, "ყაზტრანსგაზ-თბილისის" ცნობით, ტექნიკური სამუშაოების ჩატარების მიზნით, ორშაბათს, 29 იანვარს, 11:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება მთაწმინდის რაიონში, ოქროყანის ტერიტორიაზე "ა" "ბ" "გ" ზონა, წერეთლის, ბესიკის, ჭავჭავაძის, 1 მაისის, ყაზბეგის, თბილისის ქუჩებზე მცხოვრები კერძო სექტორის მოსახლეობას, ფუნიკულიორის მიმდებარედ - მეფუტკრეობის დასახლებას, № 28 საჯარო სკოლას, № 162 საბავშვო ბაგა-ბაღს და მიმდებარედ განთავსებულ მცირე კომერციულ ობიექტებს. გაზის მიწოდება აღდგება 17:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე.
14:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება მთაწმინდის რაიონში, ათონელის № 18 და № 20-ში მცხოვრებ მოსახლეობას. გაზის მიწოდება აღდგება 15:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე. შპს "ყაზტრანსგაზ-თბილისი" ბოდიშს უხდის თავის აბონენტებს დისკომფორტისთვის და მოუწოდებს მათ არ დატოვონ უყურადღებოდ გაზის დანადგარები, ხოლო ონკანები ჰქონდეთ დაკეტილ მდგომარეობაში. მოქალაქეების მიერ უსაფრთხოების წესების შეუსრულებლობით გამოწვეულ შედეგებზე შპს "ყაზტრანსგაზ-თბილისი" პასუხისმგებელი არ არის.
გაზისა და ელექტროენერგიის გარდა, ხვალ თბილისის მოსახლეობის ნაწილს წყალმომარაგება შეეზღუდება. კერძოდ:
ხვალ, 29 იანვარს, "ჯორჯიან უოთერ ენდ ფაუერი" გამრიცხველიანების პროექტის ფარგლებში, ჭიჭინაძის ქუჩაზე, წყალმომარაგების ქსელზე ტექნიკურ სამუშაოებს განახორციელებს.
აღნიშნული სამუშაოების ჩასატარებლად, რამდენიმე საათის განმავლობაში, მაგისტრალური ქსელის წყლისგან დაცლაა აუცილებელი, რის გამოც ხვალ, 29 იანვარს, 11:00-დან 18:00 საათამდე წყალმომარაგება შეეზღუდება:
სამგორის რაიონში: ჭიჭინაძის ქუჩის I, II, III, IV, V, VI ჩიხებს.
ასევე, 29 იანვარს, "ჯორჯიან უოთერ ენდ ფაუერი" გამრიცხველიანების პროექტის ფარგლებში, მიჩურინის ქუჩაზე, წყალმომარაგების ქსელზე ტექნიკურ სამუშაოებს განახორციელებს.
ჩუღურეთის რაიონში: მიჩურინის, კიკვიძის, მამარდაშვილის, ნორიოს აღმართის და მიმდებარე ქუჩებს.
გარდა ამისა, კომპანია 29 იანვარს ხვედელიანის ქუჩაზე ახალ ქსელზე გადაერთების სამუშაოებს განახორციელებს.
ტექნიკური სამუშაობის ჩასატარებლად, რამდენიმე საათის განმავლობაში, მაგისტრალური ქსელის წყლისგან დაცლაა აუცილებელი, რის გამოც ხვალ, 29 იანვარს, 11:00-დან 20:00 საათამდე, წყალმომარაგება შეუწყდება:
სამგორის რაიონში:ხვედელიანის ქუჩას.
29 იანვარს, "ჯორჯიან უოთერ ენდ ფაუერი" გამრიცხველიანების პროექტის ფარგლებში, ლილოს დასახლებაში, რუსთაველის ქუჩაზე, წყალმომარაგების ქსელზე ტექნიკურ სამუშაოებს განახორციელებს.
სამგორის რაიონში: რუსთაველის ქუჩას.
ხვალ, გამრიცხველიანების პროექტის ფარგლებში, ლაგოდეხის ქუჩაზე, წყალმომარაგების ქსელზე ტექნიკურ სამუშაოები განახორციელდება.
ისნის რაიონში: ლაგოდეხის, ფოსტის, ფაღავას, მთავარანგელოზის და მიმდებარე ქუჩებს, ქ. წამებულის გამზირის ნაწილს.