მეტროსადგურ "უნივერსიტეტში" სამშენებლო სამუშაოები უკვე დასრულებულია. ამჟამად, სპეციალისტების მიერ მერტოსადგურის სრულად ტესტირება მიმდინარეობს, რათა უახლოეს მომავალში ექსპლუატაციაში შევიდეს, - ამის შესახებ Allnews.ge-ს მუნიციპალური განვითარების ფონდში განუცხადეს.
ფონდის საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურის ინფორმაციით, მეტროსადგური ექსპლუატაციაში, სავარაუდოდ, ოქტომბერში შევა, -
"სამუშაოები მიმდინარეობს, რომ მთელი სისტემა მწყობრში მოვიდეს, თუმცა მისი ექსპლუატაციაში შესვლის ზუსტი თარიღი ჯერ არ ვიცით, სავარაუდო ვადა ოქტომბრის დასაწყისია," - აღნიშნავენ ფონდში.
პირველი კადრები მეტროსადგურ "უნივერსიტეტიდან"
ახალი მეტროსადგურის მშენებლობას "აზიის განვითარების ბანკი" აფინანსებს და მისი ღირებულება, დაახლოებით 83,000,670 ლარია, ობიექტზე სამშენებლო სამუშაოებს კი ტენდერში გამარჯვებული ესპანური კომპანია აწარმოებს.
დიღმის მასივში მე-8 სართულიდან მოზარდი გადმოვარდა. არსებული ინფორმაციით, მოზარდი ავტოფარეხზე დაეცა და მრავლობითი დაზიანებები მიიღო. დაშავებული მძიმე დაზიანებებით ღუდუშაურის სახელობის კლინიკაში გადაიყვანეს. როგორც "ინტერპრესნიუსს" შსს-ში განუცხადეს, მომხდარზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 115-ე მუხლით დაიწყო, რაც თვითმკვლელობამდე მიყვანას გულიხმობს.
მოზარდის გადმოვარდნასთან დაკავშირებით მეორე, არაოფიციალური ვერსია ვრცელდება. გავრცელებული ინფორმაციით, ბიჭი კომპიუტერულ თამაშებში იყო ჩართული და "ლურჯ ვეშაპს" თამაშობდა.