თბილისის ქუჩები, სადაც დღეს გაზის და დენის შეზღუდვაა მოსალოდნელი | Allnews.Ge
თბილისის ქუჩები, სადაც დღეს გაზის და დენის შეზღუდვაა მოსალოდნელი
ტექნიკური სამუშაოების ჩატარების მიზნით, სამშაბათს, 6 მარტს, დილის 10:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება ჩუღურეთში, დიმიტრი უზნაძის ქუჩის № 2-ში მცხოვრები მოსახლეობის ნაწილს. გაზის მიწოდების აღდგენა ეტაპობრივად დაიწყება იმავე დღის 16:00 საათიდან სამუშაოების დასრულებისთანავე.
6 მარტს, დილის 11:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება ვაკეში, კეკელიძის ქუჩის № 25-ში მცხოვრები მოსახლეობის ნაწილს. გაზის მიწოდების აღდგენა ეტაპობრივად დაიწყება იმავე დღის 17:00 საათიდან სამუშაოების დასრულებისთანავე.
6 მარტს, დილის 11:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება მთაწმინდაზე, ლეონიძის ქუჩის № 7, № 7/2, ინგოროყვას ქუჩის № 1/9, №3, სულხან საბას ქუჩის № 2/7, № 4, № 6-ში მცხოვრებ მოსახლეობას და მიმდებარედ განთავსებულ მცირე კომერციულ ობიექტებს. გაზის მიწოდების აღდგენა ეტაპობრივად დაიწყება იმავე დღის 13:00 საათიდან სამუშაოების დასრულებისთანავე. შპს "ყაზტრანსგაზ-თბილისი" ბოდიშს უხდის აბონენტებს დისკომფორტისთვის და მოუწოდებს მათ არ დატოვონ უყურადღებოდ გაზის დანადგარები, ხოლო ონკანები ჰქონდეთ დაკეტილ მდგომარეობაში. მოქალაქეების მიერ უსაფრთხოების წესების შეუსრულებლობით გამოწვეულ შედეგებზე შპს "ყაზტრანსგაზ-თბილისი" პასუხისმგებელი არ არის.
ასევე, ქსელზე ახალი აბონენტების მიერთების მიზნით 10:10 საათიდან 10:40 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: გლდანის მასივის "ა", I, II, III, IV, V, VI მიკრორაიონების, გლდანის ხევის, კონიაკის დასახლების, ახმეტელის, გაგარინის, ილორის, იპოლიტოვ-ივანოვის, ჯანჯღავას, ქერჩის, სარაჯიშვილის, თიანეთის, შეშელიძის, ტაბიძის, უწერის, ხიზანიშვილის, ზარზმის და ხიზამბარელის ქუჩების მცხოვრებლებს.
17:00 საათიდან 17:30 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: გლდანის მასივის "ა", I, II, III, IV, V, VI მიკრორაიონების, გლდანის ხევის, კონიაკის დასახლების, ახმეტელის, გაგარინის, ილორის, იპოლიტოვ-ივანოვის, ჯანჯღავას, ქერჩის, სარაჯიშვილის, თიანეთის, შეშელიძის, ტაბიძის, უწერის, ხიზანიშვილის, ზარზმის და ხიზამბარელის ქუჩების მცხოვრებლებს.
12:00 საათიდან 15:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ყაზბეგის გამზირის, ვაჟა-ფშაველას გამზირის და ჭილაძის ქუჩის მცხოვრებლებს.
11:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება ისნის რაიონს. კერძოდ, წმინდა ქეთევან დედოფლის გამზირის, სამასი არაგველის, ბოდბეს, შავსოფლის, ლუსინიანის, არბოშიკის, ზახაროვის და იალბუზის ქუჩების მცხოვრებლებს.