თბილისის მოსახლეობის ნაწილს ხვალ ელექტროენერგია და გაზი შეუწყდება
ქსელზე ახალი აბონენტების მიერთების მიზნით, 9 მარტს თბილისის ზოგიერთ უბანს ელექტროენერგიის მიწოდება დროებით შეეზღუდება.
"თელასის" ცნობით, ნაძალადევის რაიონში 10:00 საათიდან 17:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: კახიანის, ინწკირველის, წაღვერის, ქებურიას, ურიდიას, კისისხევის, ძმობის, წრომის, ბიჩინაშვილის, კელაპტრიშვილის, მესხის, ჩხიკვაძის, სტურუას, მიქატაძის, ინანიშვილის, ასათიანის და მახალდიანის ქუჩების მცხოვრებლებს.
11:00 საათიდან 17:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: გურამიშვილის გამზირის (ნაწილობრივ), ქსნის, არბოს, ქვიშხეთის და ვარდისუბნის ქუჩების მცხოვრებლებს.
დიდუბის რაიონში 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ჩაჩავას, ლუბლიანას და ჭიაურელის ქუჩების მცხოვრებლებს.
გლდანის რაიონში 11:00 საათიდან 16:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: გლდანის მასივის I მიკრორაიონის, ნოზაძის, ხიზანიშვილის, გობრონიძის, ბოჭორიშვილის და მოსულიშვილის ქუჩების მცხოვრებლებს.
რაც შეეხება გაზმომარაგებას, "ყაზტრანსგაზ-თბილისის" ცნობით, ტექნიკური სამუშაოების ჩატარების მიზნით, პარასკევს, 9 მარტს, დილის 11:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება საბურთალოზე, მელიტონ და ანდრია ბალანჩივაძეების ქუჩა №40-ში მცხოვრებ მოსახლეობის ნაწილს. გაზის მიწოდება აღდგება 13:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე.
9 მარტს, დილის 11:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება საბურთალოზე, დოლიძის ქუჩა №136-ში მცხოვრებ მოსახლეობის ნაწილს. გაზის მიწოდება აღდგება 16:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე.
დილის 11:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება ნუცუბიძეზე, ქავთარაძის ქუჩა №25-2-ში მცხოვრებ მოსახლეობის ნაწილს. გაზის მიწოდება აღდგება 15:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე.
9 მარტს, 13:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება ვაკეში, ნიკო ნიკოლაძის ქუჩა №1-ში მცხოვრებ მოსახლეობის ნაწილს. გაზის მიწოდება აღდგება 15:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე.
9 მარტს, დილლის 11:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება ვაკეში, ნიკო ცხვედაძის ქუჩა №58გ-ში მცხოვრებ მოსახლეობას. გაზის მიწოდება აღდგება 13:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე. შპს "ყაზტრანსგაზ-თბილისი" ბოდიშს უხდის თავის აბონენტებს დისკომფორტისთვის და მოუწოდებს მათ არ დატოვონ უყურადღებოდ გაზის დანადგარები, ხოლო ონკანები ჰქონდეთ დაკეტილ მდგომარეობაში. მოქალაქეების მიერ უსაფრთხოების წესების შეუსრულებლობით გამოწვეულ შედეგებზე შპს "ყაზტრანსგაზ-თბილისი" პასუხისმგებელი არ არის.