თბილისის ქუჩები, სადაც ხვალ მოსახლეობას დენის და გაზის მიწოდება შეეზღუდება
ქსელზე ახალი აბონენტების მიერთების მიზნით, დედაქალაქის ნაწილს ხვალ ელექტრომომარაგება შეეზღუდება. "თელასის" ცნობით, 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე, შეზღუდვა შეეხება გლდანის რაიონში სოფელი დიდებას, სოფელი გლდანის, მუხიანის ნაკვეთების, მუხიანის IVბ მიკრორაიონის, მუხიანი-2 დასახლების, გლდანის მასივის I მიკრორაიონის, გურამიშვილის გამზირის, ხანძთის II შესახვევის, ხევძმარის, შეშელიძის, დავით სარაჯიშვილის, ქერჩის, ვარდისუბნის, გრემის და თერჯოლის ქუჩების მცხოვრებლებს.
11:00 საათიდან 13:00 საათამდე კი შეზღუდვა შეეხება: გრიგოლ ხანძთელის ქუჩის მცხოვრებლებს.
11:00 საათიდან 15:00 საათამდე, შეზღუდვა შეეხება ნაძალადევის რაიონში ცოტნე დადიანის, ქსოვრელის და ღოღობერიძის ქუჩების მცხოვრებლებს.
10:00 საათიდან 12:00 საათამდე, ელექტრომომარგება შეიზღუდება დუდუბის რაიონში, კერძოდ: მტკვრის მარჯვენა სანაპიროს, ლუბლიანას, აკაკი ბელიაშვილის, ახმეტელის, მიხეილ ჭიაურელის და ჩაჩავას ქუჩების მცხოვრებლებს.
11:00 საათიდან 18:00 საათამდე, შეზღუდვა შეეხება საბურთალოს რაიონში: ბენდელიანის, კოსტავას, ცინცაძის (ნაწილობრივ) და მერაბ ალექსიძის ქუჩების მცხოვრებლებს.
ქსელზე ახალი აბონენტების მიერთების მიზნით 12:00 საათიდან 13:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ნუცუბიძის IV მიკრორაიონის (ნაწილობრივ) მცხოვრებლებს.
ანალოგიური მიზეზით, 13:00 საათიდან 17:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ფერმწერთა ქუჩის (ნაწილობრივ) მცხოვრებლებს.
10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება მთაწმინდის რაიონის შემდეგი ქუჩების მცხოვრებლებს: მთაწმინდის, ბესიკის, მესხის, ყიფიანის და ვეძინის.
ამავე რაიონში ქსელზე ახალი აბონენტების მიერთების მიზნით 11:00 საათიდან 14:00 საათამდე კი, შეზღუდვა შეეხება: ფურცელაძის, თაბუკაშვილის, ხაზინის და ფხოვის ქუჩების მცხოვრებლებს.
რაც შეეხება გაზმომარაგებას, ტექნიკური სამუშაოების ჩატარების მიზნით, პარასკევს, 16 მარტს, დილის 12:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება დიღომში, დიღმის საცდელი მეურნეობის ტერიტორია - ტარიელ გვიმრაძის ქუჩისა და მიმდებარედ მცხოვრებ კერძო სექტორის მოსახლეობას. გაზის მიწოდების აღდგენა ეტაპობრივად დაიწყება იმავე დღის 17:00 საათიდან სამუშაოების დასრულებისთანავე.
16 მარტს, 14:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება დიდუბეში, თევდორე მღდვლის ქუჩა №13 და №13ა-ში მცხოვრებ მოსახლეობას და აღნიშნულ ტერიტორიაზე განთავსებულ კომერციულ ობიექტებს. გაზის მიწოდება აღდგება 16:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე.
16 მარტს, 11:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება დიდუბეში, ფოთის ქუჩა №38-ში მცხოვრებ მოსახლეობის ნაწილს. გაზის მიწოდება აღდგება 14:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე.
16 მარტს, 13:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება ნუცუბიძეზე, ვაჟა-ფშაველას IV კვარტლის №1ბ-ში მცხოვრებ მოსახლეობას. გაზის მიწოდება აღდგება 15:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე.
16 მარტს, დილის 11:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება ნუცუბიძეზე, ვაჟა-ფშაველას IV კვარტლის №5-ში მცხოვრებ მოსახლეობას. გაზის მიწოდება აღდგება 13:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე.
16 მარტს, დილის 11:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება ჩუღურეთში, მეუნარგიას ქუჩა №69-ში მცხოვრებ მოსახლეობის ნაწილს. გაზის მიწოდება აღდგება 16:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე.
16 მარტს, დილის 11:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება დიდუბეში, მარჯანიშვილის ქუჩა №18-ში მცხოვრებ მოსახლეობას და მარჯანიშვილის ქუჩა №16-ში განთავსებულ კომერციულ ობიექტებს. გაზის მიწოდება აღდგება 17:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე.
16 მარტს, დილის 11:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება საბურთალოზე, სულხან ცინცაძის ქუჩა №26-ში მცხოვრებ მოსახლეობას. გაზის მიწოდება აღდგება 14:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე.
16 მარტს, დილის 10:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება ისანში, არტურ ლაისტის ქუჩა №11-ში მცხოვრებ მოსახლეობის ნაწილს. გაზის მიწოდება აღდგება 14:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე.
6 მარტს, დილის 10:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება ისანში, ვაზისუბნის 3 მიკრორაიონის I კვარტლის კორპუსი №2-ში მცხოვრებ მოსახლეობის ნაწილს. გაზის მიწოდება აღდგება 15:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე.
16 მარტს, დილის 10:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება მთაწმინდაზე, მაჩაბლის ქუჩა №18 და №20-ში მცხოვრებ მოსახლეობას და აღნიშნულ ტერიტორიაზე განთავსებულ კომერციულ ობიექტებს. გაზის მიწოდება აღდგება 14:00 საათიდან ეტაპობრივად სამუშაოების დასრულებისთანავე. შპს "ყაზტრანსგაზ-თბილისი" ბოდიშს უხდის თავის აბონენტებს დისკომფორტისთვის და მოუწოდებს მათ არ დატოვონ უყურადღებოდ გაზის დანადგარები, ხოლო ონკანები ჰქონდეთ დაკეტილ მდგომარეობაში. მოქალაქეების მიერ უსაფრთხოების წესების შეუსრულებლობით გამოწვეულ შედეგებზე შპს "ყაზტრანსგაზ-თბილისი" პასუხისმგებელი არ არის.