რომელ ქუჩებს შეუწყდება ხვალ დენი და გაზი?
გეგმური პროფილაქტიკური სამუშაოების გამო, დედაქალაქის ნაწილს ელექტრომომარაგება დროებით შეეზღუდება. კერძოდ, 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე, საბურთალოს რაიონში შეზღუდვა შეეხება: პეტრიწის ქუჩის მცხოვრებლებს.
11:00 საათიდან 18:00 საათამდე კი შეზღუდვა შეეხება: ცინცაძის და საბურთალოს ქუჩების მცხოვრებლებს.
ანალოგიური მიზეზით, 11:00 საათიდან 16:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ჯიქიას ქუჩის მცხოვრებლებს.
შეზღუდვა გავრცელდება ისნის რაიონში, კერძოდ: 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: წმინდა ქეთევან დედოფლის გამზირის, დედოფლისწყაროს, ხერხეულიძის, ბადიაურის, ქურხულის, სართიჭალას, წურწუმიას, იზაშვილის, ავთანდილ კვეზერელი-კოპაიძის და ახმეტის ქუჩების მცხოვრებლებს.
სამგორის რაიონში გეგმური პროფილაქტიკური სამუშაოების გამო, 10:00 საათიდან 17:00 საათამდე, შეზღუდვა შეეხება: ქინძმარაულის ქუჩის მცხოვრებლებს.
გეგმური პროფილაქტიკური სამუშაოების გამო, 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე, შეზღუდვა შეეხება კრწანისის რაიონში: ფონიჭალის III, IIIა მიკრორაიონების, სოფელი ფონიჭალის, სვანების დასახლების, რაფავას, გულბანის, ჟორდანიას და ლევან ღოღობერიძის ქუჩების მცხოვრებლებს.
გეგმური პროფილაქტიკური სამუშაოების გამო, 11:00 საათიდან 15:00 საათამდე, შეზღუდვა შეეხება ნაძალადევის რაიონს, კერძოდ: თბილისის ზღვის მიმდებარე ტერიტორიის, თემქის დასახლების XI მიკრორაიონის, გურამიშვილის გამზირის (ნაწილობრივ), ჩარგლის, გვაზაურის, ახალდაბის, მოლითის და ბჟოლეთის ქუჩების მცხოვრებლებს.
გეგმური პროფილაქტიკური სამუშაოების გამო, 10:00 საათიდან 18:00 საათამდე, შეზღუდვა შეეხება გლდანის რაიონში თიანეთის გზატკეცილის, ლიბანის, ბარალეთის, დავით სარაჯიშვილის, ჭედიას, კრუპსკაიას, წერეთლის, კუიბიშევის, ულიანოვის, რიონის, ფოცხიშვილის, ანდრონიკაშვილის, სალხინოს, წყალსადენის, ბარისახოს, უწერის, ზარზმის, ჯანჯღავას, კაჭარავას და იპოლიტოვ-ივანოვის ქუჩების მცხოვრებლებს.
გეგმური პროფილაქტიკური სამუშაოების გამო, 11:00 საათიდან 17:00 საათამდე, შეზღუდვა შეეხება: გლდანის მასივის IIIა და V მიკრორაიონების მცხოვრებლებს.
ანალოგიური მიზეზით 11:00 საათიდან 12:00 საათამდე, შეზღუდვა შეეხება: გლდანის მასივის VI მიკრორაიონის და მიქატაძის ქუჩის მცხოვრებლებს.
გეგმური პროფილაქტიკური სამუშაოების გამო, 12:00 საათიდან 17:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ქერჩის და იპოლიტოვ-ივანოვის ქუჩების მცხოვრებლებს.
გეგმური პროფილაქტიკური სამუშაოების გამო, 12:30 საათიდან 13:30 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: გლდანის მასივის V მიკრორაიონის მცხოვრებლებს.
შეზღუდვა გავრცელდება დიდუბის რაიონშიც, სადაც 11:00 საათიდან 16:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება: ვანის და ბაქრაძის ქუჩების მცხოვრებლებს.
გეგმური პროფილაქტიკური სამუშაოების გამო 12:00 საათიდან 17:00 საათამდე შეზღუდვა შეეხება ჩუღურეთის რაიონს, კერძოდ: მამარდაშვილის, პალიასტომის, კაპანაძის, ართვინის, მიჩურინის და ფარავნის ქუჩების მცხოვრებლებს.
რაც შეეხება გაზს, ტექნიკური სამუშაოების ჩატარების მიზნით, პარასკევს, 23 მარტს, დილის 12:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება საბურთალოზე, ზაზა ბენდელიანის ქუჩა №2-ში მდებარე საცხოვრებელი კორპუსის მოსახლეობას. გაზის მიწოდების აღდგენა ეტაპობრივად დაიწყება იმავე დღის 14:00 საათიდან სამუშაოების დასრულებისთანავე.
23 მარტს, დილის 11:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება ნუცუბიძეზე, II მიკრო რაიონის III კვარტლის №4-ში მდებარე საცხოვრებელი კორპუსის მოსახლეობას. გაზის მიწოდების აღდგენა ეტაპობრივად დაიწყება იმავე დღის 17:00 საათიდან სამუშაოების დასრულებისთანავე.
23 მარტს, დილის 11:30 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება სანზონაში, ჩარგლის ქუჩა №79-ში მდებარე შპს „გერმანული სამშენებლო კომპანიის“ საცხოვრებელი კორპუსის მოსახლეობას. გაზის მიწოდების აღდგენა ეტაპობრივად დაიწყება იმავე დღის 15:00 საათიდან სამუშაოების დასრულებისთანავე.
23 მარტს, დილის 12:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება დიღომში, დიღმის მასივის III კვარტლის №35-ში მდებარე საცხოვრებელი კორპუსის მოსახლეობის ნაწილს. გაზის მიწოდების აღდგენა ეტაპობრივად დაიწყება იმავე დღის 15:00 საათიდან სამუშაოების დასრულებისთანავე.
23 მარტს, დილის 13:00 საათიდან გაზმომარაგება შეუწყდება მთაწმინდაზე, ფუნიკულიორის ტერიტორია - ზემო სოლოლაკის ხეივანში მდებარე შპს "ფინსერვის XXI"-ს, კოჯრის ქუჩა №13-ში მდებარე სს "ქართუ ჯგუფს", შპს "სოლოლაკი რაიზს" და კოჯრის ახალ გზაზე განთავსებულ კომერციულ ობიექტებს. გაზის მიწოდების აღდგენა ეტაპობრივად დაიწყება იმავე დღის 18:00 საათიდან სამუშაოების დასრულებისთანავე. შპს "ყაზტრანსგაზ-თბილისი" ბოდიშს უხდის აბონენტებს დისკომფორტისთვის და მოუწოდებს მათ არ დატოვონ უყურადღებოდ გაზის დანადგარები, ხოლო ონკანები ჰქონდეთ დაკეტილ მდგომარეობაში. მოქალაქეების მიერ უსაფრთხოების წესების შეუსრულებლობით გამოწვეულ შედეგებზე შპს "ყაზტრანსგაზ-თბილისი" პასუხისმგებელი არ არის.